
09:35, 7 березня
Більше 20 держав готові надіслати миротворців до України – The Telegraph

Двадцять держав можуть приєднатися до плану Прем’єр-міністра Британії Кіра Стармера щодо миротворчих військ в Україні, повідомляє Комерсант український з посиланням на The Telegraph.
Протягом останніх днів у Європі активізувалися зусилля щодо створення «коаліції охочих». Велика Британія та Франція лідирують у пропозиціях щодо післявоєнного врегулювання в надії покласти край трирічній війні між росією та Україною.
Держави, які публічно заявили, що розглядають можливість відправки миротворчих військ для забезпечення виконання угоди, окрім Британії і Франції, включають Австралію, Ірландію, Люксембург, Бельгію та Туреччину, яка має другу за чисельністю армію в НАТО після США.
Низка інших країн не виключила відправку військ, зокрема Канада, Данія та Швеція.
Загалом The Telegraph нарахував 20 держав, які готові приєднатися до інціативи Стармера.
Саміт
Європейські лідери зібралися в четвер у Брюсселі, щоб обговорити витрати на оборону та шлях до мирного плану в Україні. Володимир Зеленський, який перебуває на саміті, подякував ЄС за те, що Україна «не одна».
Згодом ці плани будуть представлені Дональду Трампу в рамках зусиль повернути його підтримку та забезпечити участь США в будь-якій мирній угоді.
Тим часом росія заявила, що не прийме жодних європейських миротворців в Україні, стверджуючи, що це означатиме безпосередню участь НАТО у війні.
Читайте нас у Telegram: головні новини коротко
Безпека України та Європи
Мюнхенська безпекова конференція 2025 стала справжнім шоком для багатьох і холодним душем для європейських політиків після того, як представники США озвучили своє бачення майбутньої безпекової моделі у Європі та світі. Зокрема промова Віцепрезидента США Джея Ді Венса зводилилася до того, що Європа більше не може покладатися на американську безпекову парасольку, оскільки США більше не гарантуватимуть їм цього. Також до європейців донесли, що безпека України після укладення перемир’я з росією теж перебуватиме на їхніх плечах, оскільки це стосується європейських справ, від яких США усуваються.
А зараз США навіть “фізично” не бачать Європу за столом перемовин із росією.
На цьому тлі Президент України Володимир Зеленський закликав до створення Збройних сил Європи. Цю ідею уже поспішили відкинути в Польщі.
Європейці були шоковані таким поворотом від США. Першим оговтався Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер, який заявив, що його держава “може і хоче” надіслати свій контингент до України в якості миротворчого у разі укладення перемир’я з росією.
17 лютого Президент Франції Еммануель Макрон терміново скликав очільників “провідних європейських держав” для формування якоїсь спільної позиції з цього питання. Однак її досягти не вдалося. Як виявилося, за надсилання миротворчих контингентів до України виступають Британія, Франція та Швеція, а проти – Німеччина, Польща, Італія та Іспанія. Пізніше й Макрон заявив, що не збирається відправляти війська до України.
Формат “коаліції охочих”
Зусилля Британії та Франції щодо напрацювання формату миротворчих військ в Україні назвали “Коаліцією охочих” – The Coalition of the Willing. Цей формат передбачає, в першу чергу, участь миротворців різних країн у забезпеченні безпеки в Україні після укладання перемир’я між Україною і росією. Ці миротворці, при цьому, будуть знаходитися не на лінії розмежування, а в тилу. Передбачається, що вони охоронятимуть різноманітні важливі об’єкти.
Також, як опція, розглядається можливість патрулювання українського неба авіацією Європи та Британії.
Однак майбутнім миротворцям самим необхідні гарантії безпеки від США. Вони стверджують, що лише за таких умов можлива відправка військ до України.
Інформує komersant.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:51
11 квітня
17:25
9 квітня
16:25
9 квітня
live comments feed...