• Головна
  • Заклики США не приведуть до зниження мобілізаційного віку в Україні – Стефанішина
20:45, 16 грудня 2024 р.

Заклики США не приведуть до зниження мобілізаційного віку в Україні – Стефанішина

Заклики США не приведуть до зниження мобілізаційного віку в Україні – Стефанішина

Заклики США не приведуть до зниження мобілізаційного віку в Україні – Стефанішина

В Україні можуть мобілізувати військовозобов'язаних віком 25–60 років
Фото: sof.mil.gov.ua
Україна не зменшить віку мобілізації під тиском США. Про це віцепрем'єрка з питань євроінтеграції й міністерка юстиції Ольга Стефанішина сказала 16 грудня в коментарі "Суспільному".
За її словами, рішення української влади стосовно цього "не може бути продиктоване заявами посадовців Білого дому чи будь-кого іншого", але звернула увагу на виконання обіцянок партнерів щодо військової допомоги.
"Це не позиція – це реальність. Воїни мають бути забезпечені. Я особисто сприймаю це як бажання зняти відповідальність за ті домовленості, які були раніше", – наголосила вона.

12 грудня Стефанішина зазначала, що на зустрічах із топчиновниками Європейського союзу порушували тему зміни віку набору в сили оборони. За її словами, Україна має "дуже очевидну відповідь".

"Це питання задавалося з точки зору того, що дійсно воно є в публічному дискурсі. Але я і рада, що це питання задається, тому що в нас є дуже очевидна відповідь. Ми не можемо прийняти цю критику, оскільки немає системи планування, тренування й оснащення українських бригад", – сказала тоді віцепрем'єрка.

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє їхню дію продовжили до 7 лютого 2025 року.

Відповідно до законодавства, в Україні можуть мобілізувати військовозобов'язаних віком 25–60 років, визнаних придатними за станом здоров'я. Водночас деяких чоловіків віком до 25 років можуть мобілізувати на законних підставах (наприклад, якщо вони пройшли строкову службу в мирний час, закінчили вищий військовий навчальний заклад чи військову кафедру) або за власним бажанням.

27 листопада 2024 року анонімний високопосадовець адміністрації США заявив агентствам Reuters і Аssociated Рress, що у США очікують, що Україна розгляне можливість зниження нижньої межі мобілізаційного віку із 25 до 18 років. Співрозмовник видань посилається на "чисту математику" ситуації на полі бою, яка начебто свідчить про те, що Україні потрібно більше військовослужбовців для боротьби.

У відповідь на ці заклики радник Зеленського з комунікацій Дмитро Литвин того самого дня повідомив, що Україні зараз немає сенсу знижувати нижню межу мобілізаційного віку до 18 років.

Після цього державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна має ухвалити "важкі рішення" щодо мобілізації, і назвав "проблемою" брак українських військових на передовій.

10 грудня Зеленський заявив, коментуючи заклики Заходу зменшити мобілізаційний вік, що Україні бракує обладнання для забезпечення нових українських військових бригад. Президент вважає, що пріоритетом мають бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні.

Інформує gordonua.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...