• Головна
  • Мільйони гривень на ремонти,що з укриттями у Краматорську
08:52, 29 жовтня 2024 р.

Мільйони гривень на ремонти,що з укриттями у Краматорську

Кількість укриттів у Краматорську за час повномасштабного вторгнення зросла майже втричі

Чи збільшилась кількість укриттів та сховищ у Краматорську за два з половиною роки повномасштабного вторгнення, скільки грошей витратили на їх ремонт й облаштування та хто вигравав ці тендери — читайте у нашому матеріалі.

На початку 2021 року, як повідомляла Краматорська міська рада, у місті було 90 укриттів, більша частина з яких знаходилась на території підприємств, і лише 11 з них — на території житлових кварталів.

Тоді ж у міській раді наголошували, що ці сховища не можуть використовуватись як повноцінні укриття, бо у 1990-х роках вони були переведені у розряд підвальних приміщень, і після того системи вентиляцій, водопостачання та водовідведення не перевірялись та не ремонтувались.

Мільйони гривень на ремонти,що з укриттями у Краматорську, фото-1

 “На жаль, в житлових кварталах з 5 та 9-поверховою забудовою сховища взагалі не будувалися, а підвали таких будинків, як правило, взагалі непридатні для укриття, але можуть використовуватися для цього у разі крайньої потреби”, — повідомляли у міській раді у 2021 році.

У перші дні повномасштабного вторгнення містяни самотужки почали наводити лад у підвальних приміщеннях: виносили сміття, запасались водою, облаштовували спальні місця. 

Зараз же ситуація змінилась: жителі під час повітряної тривоги, яка лунає в місті кілька разів на день та триває годинами, здебільшого не ходять до укриттів.

“Ми туди (в укриття — ред.) навіть не ліземо. Маріуполь все ж показав. Скільки разів таке там було, що якщо влучило, то ні від чого не захищає. Від чого може захистити підвал? Лише від вуличних боїв та осколків”, — каже одна з жительок Краматорська.

2023: старт ремонтів укриттів та сховищ

За час повномасштабного вторгнення кількість сховищ та укриттів у Краматорську зросла майже втричі. За інформацією Краматорської МВА, яку нам надали на запит, зараз у місті налічується 258 укриттів та сховищ, з них:

  • 90 сховищ;
  • одне протирадіаційне укриття;
  • три споруди подвійного призначення;
  • 130 найпростіших укриттів;
  • 34 модульних бетонних укриття.

Ремонти у сховищахміська влада почала проводити у 2023 році. За цей час встигли відремонтували 72 найпростіших укриття та 10 сховищ. Міському бюджету ці роботи обійшлись у 111,298 мільйона гривень.

Також у 2023 році Краматорська МВА придбала 29 модульних бетонних укриттів за 35,322 мільйона гривень. 

Мільйони гривень на ремонти,що з укриттями у Краматорську, фото-2

Крім того, за інформацією Краматорської МВА, до кінця 2024 року підрядники мають закінчити капітальні ремонти ще у 27 найпростіших укриттях.

“Згідно з проєктно-кошторисною документацією, сума ремонтів складе 40 658 697 гривень, але остаточна вартість стане відома після їх закінчення та проходження технічного нагляду”, — додали у відповіді на інформаційний запит.

Додатково у 2024 році на ремонти укриттів, які розташовані в закладах освіти та лікарнях міста, з міського бюджету виділили 41,430 мільйона гривень.

Згідно з аналітичною системою ProZorro, торги на проведення цих ремонтів і закупівлі модульних укриттів проводили два управління Краматорської МВА:

  • Управління з питань цивільного захисту — 249 торгів на суму майже 92 мільйони гривень;
  • управління будівництва та капітального розвитку — 60 торгів на суму у понад 162,678 мільйона гривень.

Серед підрядників, які виграли тендери на ремонти укриттів, були як приватні підприємці з Краматорська, так і будівельні організації. Майже всі вони проводились за спрощеною системою та з єдиним учасником.

На основі даних системи “YouControl” Краматорськ Пост створив рейтинг підрядників, які найчастіше ставали переможцями цих тендерів.

Приватні підприємці: лідери тендерних перемог

Найбільшу кількість тендерів на ремонті укриттів та сховищ серед приватних підприємців виграв ФОП Володимир Приб. Підприємницьку діяльність він почав ще у 2017 році. Водночас з тим він працює бухгалтером у ТОВ “Перша Торгівельно-промислова палата”, а з червня 2023 року є керівником ТОВ “Східбудреммонтаж”, яке також ремонтувало укриття та сховища у Краматорську.

Володимир Приб як приватний підприємець заробляв лише на державних закупівлях. Якщо у 2018 - 2020 роках ці суми не перевищували 240 тисяч грн на рік, то у 2021 році державні закупівлі сягнули 800 тисяч грн. А після початку повномасштабного вторгнення вже перевищили мільйони:

  • 2022 рік — понад 18,5 млн грн;
  • 2023 рік — понад 24 млн грн;
  • 2024 — понад 6,2 млн грн.

Загалом, за час повномасштабного вторгнення Володимир Приб “виграв” тендери, в яких був єдиним учасником, від різних управлінь та комунальних підприємств Краматорська на загальну суму у понад 41,5 млн грн. Серед них, крім тендерів на ремонти укриттів, є й підряди на аварійні роботи з ліквідації наслідків російських обстрілів від управління будівництва та капітального розвитку — на 17 641 489 грн та управління цивільного захисту — 13 033 423 грн. 

Наступний у цьому рейтингу — краматорець Микола Єрьоменко. Чоловік свою підприємницьку діяльність розпочав лише у жовтні 2023 року. І з того часу був “переможцем” у  21 тендері з ремонту укриттів та сховищ на загальну суму 7,766 мільйона гривень. Інформує hi.dn.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...