
Новини компаній
13:00, 26 червня 2024 р.
Завдяки проєкту UNFPA медики Краматорська допомагають жителям найвіддаленіших куточків області
Новини компаній
Вже рік працюють на території Донецької області лікарі мобільної гінекологічної бригади. Вона була створена та діє у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.
За цей час медики зробили понад 200 виїздів практично в усі громади підконтрольної Україні частини регіону. Працюють в таких місцях, де часто є або тільки сімейний лікар, або взагалі лише медсестра. А в складі бригади виїжджає лікар-гінеколог, по черзі – спеціаліст УЗД, терапевт, гастроентеролог, хірург. Контактують з приймаючою стороною та визначають, де більш потрібні – і таким чином планують виїзди.

«Проєкт є дуже важливим. Особливості нашої області в тому, що залишилося мало медичних закладів, які працюють – особливо на периферії. Доступність медичної допомоги вкрай низька. А наш проєкт виручає тому, що ми їдемо прямо туди, де потрібні – це вирішує проблеми доступності меддопомоги у віддалених населених пунктах. Дзвонимо у місцеві амбулаторії сімейної медицини. Дізнаємося, який їм потрібен спеціаліст крім гінеколога», – розповідає регіональний координатор проєкту, директор обласного пренатального центру м. Краматорську Михайло Кравченко.
Виїжджають по 17-19 разів в місяць. Обслуговують всю територію області, яка залишилася під контролем України. Враховуючи пошкоджені дороги та мости, пости, буває, що на дорогу в один бік потрібно по три години.
Бригада укомплектована сучасною та надійною технікою. Є апарат УЗД, кольпоскоп, електрокардіограф та інше. Частину аналізів – наприклад, глюкози крові – можуть робити на місцях. Інші – забирають до лабораторії. Також важливим є й те, що завдяки донорам проєкту медики можуть видавати пацієнтам безкоштовно дуже потрібні препарати.

«Ставлення мешканців до бригади – дуже позитивне. Люди бачать, які висококласні спеціалісти працюють у команді, і довіряють, йдуть з бажанням на прийом. Трапляються й випадки, коли до лікарів з різних причин вони не ходили по 20 років – одним складно було дістатися медзаклади, іншим не було коли, а профілактичних оглядів ніхто не вимагав. Але коли медичні послуги їм привезли під дім – йдуть дізнатися, чи все добре зі здоров’ям», –зазначає координатор проєкту.
Лікарі часто виявляють патології шийки матки, захворювання яєчників, терапевтичні патології. Доводилося знаходити й запущені форми онкологічних захворювань.
За весь період роботи колектив бригади практично не змінився. Незважаючи на складні та часто небезпечні умови, медики тримаються. Та з готовністю поспішають на допомогу мешканцям багатостраждальної області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:51
11 квітня
live comments feed...