Новини компаній
13:00, 26 червня
Завдяки проєкту UNFPA медики Краматорська допомагають жителям найвіддаленіших куточків області
Новини компаній
Вже рік працюють на території Донецької області лікарі мобільної гінекологічної бригади. Вона була створена та діє у рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.
За цей час медики зробили понад 200 виїздів практично в усі громади підконтрольної Україні частини регіону. Працюють в таких місцях, де часто є або тільки сімейний лікар, або взагалі лише медсестра. А в складі бригади виїжджає лікар-гінеколог, по черзі – спеціаліст УЗД, терапевт, гастроентеролог, хірург. Контактують з приймаючою стороною та визначають, де більш потрібні – і таким чином планують виїзди.
«Проєкт є дуже важливим. Особливості нашої області в тому, що залишилося мало медичних закладів, які працюють – особливо на периферії. Доступність медичної допомоги вкрай низька. А наш проєкт виручає тому, що ми їдемо прямо туди, де потрібні – це вирішує проблеми доступності меддопомоги у віддалених населених пунктах. Дзвонимо у місцеві амбулаторії сімейної медицини. Дізнаємося, який їм потрібен спеціаліст крім гінеколога», – розповідає регіональний координатор проєкту, директор обласного пренатального центру м. Краматорську Михайло Кравченко.
Виїжджають по 17-19 разів в місяць. Обслуговують всю територію області, яка залишилася під контролем України. Враховуючи пошкоджені дороги та мости, пости, буває, що на дорогу в один бік потрібно по три години.
Бригада укомплектована сучасною та надійною технікою. Є апарат УЗД, кольпоскоп, електрокардіограф та інше. Частину аналізів – наприклад, глюкози крові – можуть робити на місцях. Інші – забирають до лабораторії. Також важливим є й те, що завдяки донорам проєкту медики можуть видавати пацієнтам безкоштовно дуже потрібні препарати.
«Ставлення мешканців до бригади – дуже позитивне. Люди бачать, які висококласні спеціалісти працюють у команді, і довіряють, йдуть з бажанням на прийом. Трапляються й випадки, коли до лікарів з різних причин вони не ходили по 20 років – одним складно було дістатися медзаклади, іншим не було коли, а профілактичних оглядів ніхто не вимагав. Але коли медичні послуги їм привезли під дім – йдуть дізнатися, чи все добре зі здоров’ям», –зазначає координатор проєкту.
Лікарі часто виявляють патології шийки матки, захворювання яєчників, терапевтичні патології. Доводилося знаходити й запущені форми онкологічних захворювань.
За весь період роботи колектив бригади практично не змінився. Незважаючи на складні та часто небезпечні умови, медики тримаються. Та з готовністю поспішають на допомогу мешканцям багатостраждальної області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...