14:16, 10 лютого 2024 р.
Як росія поширювала пропаганду на окупованій Херсонщині
На тимчасово окупованих територіях України російська пропаганда стала невіддільною складовою повсякденного життя.
Ця пропаганда, яка часто містить фейкові новини та маніпулятивні інформаційні матеріали, має серйозний вплив на ментальність та поведінку місцевого населення. Ми поспілкувалися з мешканцями окупованої Херсонщини, щоб дізнатись, як на них поширюється ця пропаганда.
Які ж механізми поширення пропаганди?
1. Контроль над медіа
Російська окупаційна влада встановлює тісний контроль над медіа на окупованих територіях. Журналісти, які не підпорядковуються російській лінії, часто стикаються з переслідуванням або виходять з професії. Так, частина медіа припинила своє існування, а якісь окупанти просто викрали. Наприклад, на Херсонщині окупанти почали випускати власну версію місцевої газети «Маяк».
2. Соціальні мережі та Інтернет
Російська пропаганда активно використовує соціальні мережі для поширення своєї дезінформації. Вона створює фейкові акаунти, розміщує маніпулятивні матеріали та використовує алгоритмидля підвищення обсягу своєї аудиторії.
Існує багато каналів, створених окупантами. Тут постійно постять інформацію, яка має на меті вплинути на жителів окупованих територій. Зокрема, це стосується Херсонщини.
3. Шкільна та освітня система
Учні на окупованих територіях навчаються за російською програмою, яка пропагує російський націоналізм та підтримує окупаційний режим. Вчителі намагаються вбити в мозок дітям «новітню історію», тим самим кажучи, щоб вони забували все те, що вчили про Історію України.
Як через це змінюється ментальність та поведінка мешканців?
1. Формування негативного ставлення до України
Російські ЗМІ активно поширюють фейкові новини про події в Україні, спотворюючи реальність та викриваючи їх у вигляді агресивних актів з боку української влади.
Нижче можемо побачити як окупанти дезінформують населення Херсонщини фразою «Украине наплевать на Херсон».
Але й були особистості від яких ще з перших днів війни лунали фрази: «ура, дождались», «россия с нами навсегда». При цьому, ці заклики були направлені на те, щоб якомога більше людей повірили у це. Адже один одному люди довіряють більше ніж ЗМІ. Така сама практика (знаходити людей, які будуть привселюдно вихваляти окупацію) була застосована росіянами ще з 2014 року.
Під впливом російської пропаганди мешканці окупованих територій насаджують негативне ставлення до України, вважаючи її ворогом.
2. Збільшення рівня агресії
За допомогою пропаганди розпалюються міжетнічні конфлікти, підштовхуючи мешканців до агресивних дій один проти одного. Жителі починають здавати один одного окупантам, соціальні зв'язки руйнуються, і люди втрачають можливість спілкуватися мирно.
Навіть ті, хто раніше не був причетний до росії, починають підтримувати країну агресора та казати «как хорошо жить в россии» чи «херсон всегда был и будет русским городом» та як погано їм жилось в Україні - розповідає сім’я, яка виїхала з окупації.
В цілому, російська пропаганда на тимчасово окупованих територіях України поглиблює поділ українського суспільства. І для цього вони використовують абсолютно різні засоби своїх маніпуляцій та впливу.
Авторка - Еліна Харківська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...