12:09, 5 травня 2023 р.
Евакуація дітей на Донеччині: у 16 населених пунктах з 21 не залишилося жодної дитини
Результати примусової евакуації дітей на Донеччині: за місяць з території бойових дій евакуйовано 55 дітей. З них 30 дітлахів разом з рідними вивезли поліцейські. Більше того, на момент оголошення примусової евакуації в деяких населених пунктах дітей вже не було – їх забрали з-під бомб групи «Білий янгол», повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області.
Постанова Кабміну про примусову евакуацію дітей із зони бойових дій набула чинності 10 березня. Першим містом для проведення евакуації було визначено Бахмут, а 4 квітня вказані заходи було оголошено ще у 21 населеному пункті Донеччини.
У цей час на Донеччині вже тривала ініційована поліцією та Донецькою обласною військовою адміністрацією операція щодо порятунку дітей. Тому з таких небезпечних населених пунктів як Вугледар, Часів Яр, Іванівське, Орлівка тощо всю малечу було вже вивезено.
На сьогодні зі 126 дітей, що потребували евакуації, в області залишилося 33, з них одну дитину евакуювати неможливо. У деяких містах залишаються одиниці дітей. Наприклад, в Авдіївці - один хлопчик 12 років і дві дитини в Сіверську.
Щодо Бахмута, то зі 176 дітей, які залишалися там станом на лютий, 159 – вже у безпечних місцях. Поліцейським досі вдається евакуювати людей з окремих ділянок палаючого міста, але 17 дітлахів наразі залишається поза зоною доступу.
Аби врятувати малечу, співробітники поліції ризикують життям. Після рейсу в Часів Яр машина повернулася зрешечена осколками. У Вугледарі «янголів» не зупинив навіть російський штурм – під безперервним обстрілом вони пішки обійшли місто в пошуках багатодітної родини, яку мали вивезти.
Найскладнішим у процесі евакуації є розшук дітей, яких ховають категорично налаштовані проти виїзду батьки. Поліцейські об’їжджають вулиці, опитують сусідів та наполегливо інформують громадян про їхні обов’язки щодо виховання дітей. Оскільки примусова евакуація дитини можлива лише в супроводі батьків, одного з них або іншого законного представника, дорослих доводиться переконувати в необхідності порятунку дитини. Людей, які призвичаїлися жити в травмуючих обставинах і утримують в них дітей, правоохоронці вмовляють із застосуванням психологічних тактик.
Є поодинокі випадки, коли евакуйовані сім’ї з дітьми повертаються додому. Поліція відстежує та бере вказані факти на контроль. «Білі янголи» та ювенальні інспектори з’ясовують причини повернення родин і вживають заходів щодо повторної евакуації.
«Примусова евакуація триває. Крім цього, на всій території Донеччині продовжується обов’язкова евакуація. Ми рятуємо дітей не тільки у визначених урядом населених пунктах, а й у всіх громадах, де йдуть бойові дії. Для цього створено 5 спецекіпажів «Білий Янгол», за необхідності залучаються додаткові евакуаційні групи», - зазначив начальник поліції Донецької області Руслан Осипенко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...