Новини компаній
20:22, 13 квітня 2023 р.
Окуляри vr – занурення в іншу дійсність
Новини компаній
Віртуальна реальність дозволяє зануритися у фільм чи гру не тільки емоційно, але й на рівні відчуттів. Технологія використовується для навчання та розваг, створює умови, при яких реальна дія людини повторюється в штучно сконструйованому світі. Поринути в 3D дійсність дозволяють vr окуляри.
Гаджет створює цілісну картинку в межах людського зору. Для передачі зображення використовують зовнішній прилад: смартфон, приставку чи ПК. Шолом віртуальної реальності може мати власні ресурси для трансляції зображення, підтримуючи автономну роботу.
Віртуальні очки мають два окремі екрани, або один, що розбивається на дві частини. Зображення на екранах різне, воно транслюється асферичними лінзами. При обробці зображень мозком вони поєднуються в єдину, об’ємну картинку. Зона видимості сягає від 110 до 170 градусів. Прилад повністю блокує можливість бачити те, що відбувається навколо, створюючи ефект присутності в віртуальному світі.
Положення користувача та його рухи фіксуються датчиками та контролерами, вбудованими або в самі окуляри, або в гаджет, що передає зображення. Датчики дозволяють картинці рухатися разом з користувачем, транслюючи його дії в віртуальний світ.
Гаджет відкриває додаткові можливості:
Розваги. Користувач стає не глядачем, а учасником, і не лише ігор, але й фільмів. Онлайн-подорожі та екскурсії стають цікавіші, з’являється можливість не просто роздивлятися, а контактувати з оточенням.
Навчання. Віар окуляри створюють рівень занурення, необхідний для формування професійних навичок в тих сферах, в яких не передбачено можливість тренуватися на власних помилках.
Вр окуляри для смартфона
Очки віртуальності для смартфона – проста конструкція. Самі окуляри схожі на короб зі спеціальними кріпленнями для голови, в нього встановлюється смартфон, який і виступає екраном для відтворення контенту. Для фіксації рухів може використовуватись гіроскоп та акселерометр самого смартфона, є варіанти гаджету в які вбудовані власні датчики.
При виборі пристрою, який буде працювати разом зі смартфоном, важливі характеристики не лише самих окулярів, а також гаджету та їх сумісність. Щоб купити віар окуляри необхідно враховувати такі характеристики:
кут огляду, він визначає повноту картинки, яку бачить користувач;
регулювання фокусування дозволяє налаштувати прилад під конкретну людину;
наявність кнопок керування на корпусі самого приладу чи контролерів в комплекті;
надійність та зручність кріплень.
Різні моделі VR приладів висувають свої вимоги до смартфонів. Серед загальних:
розмір екрану від 5,5 дюймів;
роздільна здатність екрану від Full HD та вище;
зміна зображень не рідше ніж раз на 5 мс.
Серед базових вимог також потужний процесор, наявність акселерометра, гіроскопа, графічного акселератора. Частина виробників випускає спеціалізовані окуляри, які працюють лише зі смартфонами певного бренду.
Окуляри та шолом віртуальної реальності – ціна не єдина відмінність
Окуляри та шоломи VR схожі зовні, та різні за конструктивними рішеннями. Шолом відтворює зображення на вбудованому екрані, він має власні датчики для відстеження рухів, дозволяє рухатись в горизонтальній та вертикальній площині. Такий комплект вр підключається до ПК, ігрової консолі. Рухи користувача відстежуються камерами та повторюються в ігровому всесвіті. Повне занурення забезпечує вбудована гарнітура для відтворення звуку, роз’єм для підключення навушників. Для підключення шолому використовують кабелі. Гаджет вимогливий до технічних характеристик ПК, сумісний лише з певними моделями приставок.
На шолом віртуальної реальності ціна залежить від моделі, її основних та додаткових можливостей, вимог до ПК чи консолі, з якою вони працюють. Менш вимогливі автономні гаджети. По своїм можливостям пристрій аналогічний шоломам для ПК, але не потребує для роботи підключення до стороннього обладнання, достатньо наявності стабільного Wi-Fi.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:34
18 грудня
ТОП новини
live comments feed...