• Головна
  • Люк каналізаційний – відтоді й дотепер!
Новини компаній
15:41, 13 березня 2023 р.

Люк каналізаційний – відтоді й дотепер!

Новини компаній
Люк каналізаційний – відтоді й дотепер!, фото-1

Вони можуть розповісти історію міста як досвідчений екскурсовод. Вони є свідками історичних подій та зміни влади. Бувають різнокольорові, прикрашені візерунками, зображенням тварин, державною символікою, рекламними оголошеннями. У 19 сторіччі їх робили вручну, ексклюзивно під замовлення, серед них бували покриті навіть золотом. Сучасні – більш інформативні, вказують на ті комунікації, які приховані під ними. Але від цього вони не стають менш цінними. Важкі та металеві, тому привабливі для крадіїв у країнах Європи, Азії, Північної Америки.

Люк каналізаційний – характерні особливості

Призначення

На картині будь-якого сучасного міста каналізаційний люк – один з найпоширеніших елементів. Вони можуть закривати:

  • Водопровід;
  • Газопровід;
  • Пожежний гідрант;
  • Тепломережу;
  • Побутову каналізацію;
  • Кабельну комунікацію;
  • Дощову каналізацію.

Для кращого розуміння що під ним, зверху на люк нанесені відповідні літери або малюнки.

Каналізаційні люки захищають водостоки і колодязі від сміття, атмосферних опадів, невмілого втручання, попадання сторонніх предметів. Коли кожна кришка люка каналізації на своєму місті – безпека руху людям, тваринам та автотранспортним засобам гарантована.

Класи навантажень

Люк каналізаційний, залежно від його міцності, може мати один з наступних класів навантаження:

  • А15 – максимально витримує 1,5 тонни. Встановлюються в зонах відсутності транспорту.
  • В125 – витримує до 12,5 тонн. Встановлюються на автостоянках, громадських парках, котеджних містечках.
  • С250 – максимальне навантаження 25 тонн. Встановлюються на автомобільних шляхах з середнім та високим рівнем завантаження транспортними засобами;
  • D400 – максимальне вагове навантаження 40 тонн. Встановлюються на автомагістралях, великих виробничих підприємствах.

Люк каналізаційний – форма, матеріали

Найбільш поширеною формою для люка каналізаційного є круг. І для цього існує багато причин: працівникам відповідних служб легше переносити люки, адже їх можна котити; в отвір круглої форми простіше впускати різне обладнання; при падінні людина отримує менше пошкоджень; ймовірність того що люк каналізації провалиться в отвір – нульова; при бурінні ґрунту отвір отримуємо лише круглий; при ручному копанні круглу яму зробити найпростіше. Рідше, але все ж зустрічаються, каналізаційні люки квадратної, прямокутної і овальної форм.

Матеріали

80% усіх каналізаційних люків виготовлені з чавуну. Такі вироби не бояться температурних змін, витримують навантаження до 90 тонн, мають необмежений строк служби. Їх встановлюють на дорогах з високою завантаженістю, вантажних терміналах, аеропортах, на великих промислових підприємствах. Недоліками таких люків каналізації є їхня вага, привабливість для викрадачів металу та висока вартість.

Якщо потрібно закрити каналізаційний отвір у приватному будинку чи в пішохідній зоні, де немає транспорту, то важкий і дорогий чавунний люк буде тут зайвим. Скористайтеся пластиковим. Пластикові каналізаційні люки легкі, морозостійкі, недорогі, довговічні. Вони можуть бути різнокольоровими і прекрасно виглядають у різних екстер’єрах. І їх не вкрадуть.

Пресуючи полімерні матеріали, пісок, добавки та фарбники, отримують люки каналізації гарної якості. Полімерпіщані люки прослужать в господарстві не менше 20 років, вони легкі, термостійкі, недорогі, безпечні і красиві. Витримують навантаження більше ніж пластикові, але все ж їх не можна встановлювати там, де максимальне вагове навантаження перевищує 1,5 тонн.

Люк каналізаційний може заважати на тротуарі чи дратувати на проїзній частині, але без нього загроза життю людини і цілісності автомобіля збільшується в рази.

Вони потрібні в місті у великій кількості, тому що захищають його багатий підземний світ від небажаних гостей і предметів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...