15:00, 9 січня 2023 р.
Емоційні маніпуляції Росії та чому українці на них реагують
Окрім відкритої маніпуляції та фейків російська сторона вдається до емоційної складової українців.
Не секрет, що люди в Україні іноді купляються на сльозливі пости, в яких часто подається або застаріла, або взагалі фейкова інформація. Чого вартують лише фото військових, підписані іншими іменами з проханням “молитися за цю дівчинку”, бо вона зараз, наприклад, на Бахмутському напрямку. Нерідко у таких випадках беруть популярні фото людей з великою аудиторією, тому ситуація виходить на слух і реальні авторки чи героїні фотографій йдуть у коментарі, щоб пояснити, як ситуація розгортається насправді.
Або ці постійні перерепости з дитиною, яка загубилася. Якщо глибше дізнатися історію фото, то стане відомо, що таке фото гуляє інтернетом вже кілька років.
Але авторами такого можуть стати звичайні українці, які не бажають поганого, а просто не розбираються в основах медіаграмотності.
Такі люди активно використовуються росіянами у своїх ІПСО (інформаційно-психологічні операції).
Однією з показових маніпуляцій стали літні пости про Слов’янськ. Тоді у соціальних мережах активно поширювали одну й ту саму картинку з написом про те, що Слов’янськ обстрілюють, а на це не звертають увагу.
Зараз схожі тексти поширюють про Донецьк. Чергові маніпулятори хочуть змусити людей посваритися на фоні обстрілів. Адже очевидно, що кожній людині буде боліти за рідне місто.
Саме тому важливо сприймати будь-яку інформацію критично. Не кожна емоційна новина може бути правдивою. А якщо вона є правдивою, то може бути спеціально подана так, щоб вивести людину на емоції, або сварки з оточуючими.
Навіть найменші знання медіаграмотності можуть допомогти розбиратися у російських маніпуляціях та фейках.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:25
21 січня
live comments feed...