• Головна
  • Як правильно вибрати наколінники серед безлічі різновидів?
Новини компаній
12:13, 27 листопада 2022 р.

Як правильно вибрати наколінники серед безлічі різновидів?

Новини компаній

Шукаєте, де купити наколінники? Здавалося б, що тут складного – відкрити браузер та ввести в пошуковому рядку – «купити фіксатори для колін». А потім просто вибрати візуально модель, що вам сподобалася. З першого погляду. Все просто, правда?

Але поспішаємо вас засмутити – не все так просто. Наколінники бувають абсолютно різні, і для різних потреб.

Варто розуміти, що всі наколінники, за призначенням, діляться на 2 групи - захисні та медичні.

  1. Захисні. Призначені для запобігання травмам колін. Використовуються для певних видів занять.

  2. Медичні (ортопедичні, або як їх ще називають – фіксатори). Призначаються при лікуванні та профілактиці ортопедичних захворювань.

Як зрозуміти, які саме наколінники вам потрібні? 

Якщо при ходьбі або згинанні коліна ви відчуваєте біль, то вам обов'язково потрібні медичні наколінники. Однак наполегливо не рекомендуємо займатися самолікуванням. При появі перших ознак болю в колінах, варто одразу ж звернутися до вашого лікаря.

Тим не менш, велика кількість людей самостійно вибирає наколінники. І щоб ви мали уявлення про всі типи наколінників і могли вибрати правильну модель, рекомендуємо прочитати статтю до кінця.

Типи наколінників

Погляньмо, які види захисних наколінників існують і чим вони відрізняються.

  1. Для робітників. Необхідні під час виконання робіт, у яких доводиться спиратися на коліна. Використовуються будівельниками, сантехніками.

  2. Військові або тактичні з куленепробивного матеріалу. Такі наколінники не лише захищають коліно від травм під час падіння, а й від пострілів. Їх використовують військові та спецслужби.

  3. Мотоциклетні. Ці наколінники мають спеціальну конструкцію, що захищає коліно та гомілку.

  4. Для екстремальних видів спорту. Часто пропонуються в комплекті з налокітниками та захищають суглоби від травм під час падіння. Це можуть бути наколінники для катання на роликових ковзанах, самокатах і т.д.

  5. Для баскетболу. Такі наколінники мають більш виражений компресійний ефект, що знижує навантаження на колінний суглоб при стрибках.

  6. Для волейболу. Мають м'яку подушку, волейбольні наколінники, захищають колінну чашечку не тільки від травм, а й від болю при частих падіннях.

  7. Для бігу. Ці спортивні наколінники створюють корисну компресію та знижують навантаження на коліно під час бігу.

  8. Для танців та акробатики. У танці естетичні властивості наколінників не менш важливі, ніж захисні. Як правило, для тренувань вибирають наколінники практичного чорного кольору, а для виступів - костюми, що підходять до фасону, або непомітні на тілі.

Види ортопедичних наколінників

Основним параметром класифікації ортопедичних наколінників є ступінь фіксації. Таким чином, коліна легко фіксуються. Вони бувають напівжорсткі та жорсткі.

Наколінники еластичні (легка фіксація) найчастіше використовуються при незначних травмах: набряках чи незначних пошкодженнях зв'язок. Ці наколінники використовуються під час вправ, тими, хто раніше отримав травму коліна, щоб запобігти повторних травм.

Легкі наколінники, посилені спіральними ребрами, широко застосовуються при болях у колінах, остеоартритах та артритах, бурситах.

Також колінний бинт з ребрами жорсткості застосовують при розтягуванні зв'язок, нестабільності колінного суглоба або в період реабілітації після операцій або травм.

Відмінна риса наколінників напівжорсткої фіксації - обов'язкова наявність у їх конструкції фігурних шарнірів та покришок. Лікар призначає носіння напівжорсткого коліна при лікуванні контрактур суглобів, пошкоджень хрестоподібних та латеральних зв'язок, менісків, після операцій та травм на дистальному відділі стегна та проксимальному відділі гомілки.

Наколінники жорсткої фіксації включають шини які дозволяють повністю іммобілізувати колінний суглоб і за своєю функціональністю замінюють гіпсову пов'язку.

А посилені каркасні конструкції виготовлені з легкого та міцного алюмінієвого сплаву, що дозволяють жорстко фіксувати колінний суглоб у всіх площинах, повністю виключаючи можливість руху. Ортопед допоможе підібрати правильний вигляд медичних наколінників.

З яких матеріалів виготовляють наколінники

Як захисні, так і медичні наколінники можуть бути виготовлені із натуральних або синтетичних матеріалів. Наколінники з натурального бавовняного матеріалу екологічно чисті та гіпоалергенні, зручні в носінні. Але при цьому вони не довговічні в експлуатації, швидко деформуються, потребують частої заміни.

Наколінники із синтетичних матеріалів, таких як лайкри, неопрену, нейлону - це сучасні гіпоалергенні матеріали, які також пропускають повітря і відводять вологу, але при цьому більш довговічні, ніж бавовна.

Сподіваємося, що тепер ви точно знаєте, які наколінники вам потрібні, і легко підберете їх для себе серед великої кількості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...