13:00, 31 жовтня 2022 р.
Шахрайство під час війни: поліція радить як не потрапити в пастки аферистів
З початком повномасштабної війни шахраї вдаються до всіх можливих способів, щоб видурити у довірливих громадян останні заощадження. Поліція нагадує про поширені види шахрайств та правила, яким потрібно слідувати, щоб уберегти себе від таких злочинів. Про це повідомляє Покровське районне управління поліції.
Фейковий збір коштів на допомогу
Популярною є «схема» зі збору коштів на допомогу людям, які постраждали від військової агресії. Шахраї поширюють дописи від імені нібито постраждалих людей у соціальних мережах, виманюючи кошти у довірливих громадян. Також злочинці підроблюють сайти благодійних фондів та збирають гроші начебто на потреби ЗСУ.
Як не потрапити на гачок шахрая?
Перевіряйте правильність назв сайтів, на які переходите та де вводите свої персональні дані. Не переходьте за посиланням, краще введіть у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходьте на вебресурс. Допомагайте армії та українцям, постраждалим від російської агресії, але використовуйте надійні джерела.
Евакуаційні перевезення громадян
Шахраї пропонують вивезення з небезпечних регіонів, а після внесення жертвою «передплати» зникають, не виконуючи своїх обіцянок.
Як не потрапити на гачок шахрая?
Купуйте квитки на потяги чи автобуси лише на офіційних онлайн-ресурсах. У разі перевезень приватними авто незнайомими особами наполягайте на оплаті готівкою чи на картку в момент відправлення, не перераховуйте їм кошти авансом.
Фейкові оголошення про оренду житла
Шахраї розміщують оголошення про оренду житла в безпечних місцях за привабливими цінами. Після перших усних домовленостей, злочинець просить аванс, як гарантію серйозності намірів клієнта. Після переведення грошей, виявляється що оголошення було «фейковим» і злочинець більше не виходить на зв’язок.
Як не потрапити на гачок шахрая?
Не переказуйте оплату житла наперед. Розраховуйтесь за квартиру лише після того, як прибудете на місце і переконаєтесь, що вона наявна і готова до заселення.
Злам сторінки в соціальних мережах
Є випадки, коли шахраї зламують сторінки в соціальних мережах. Аферисти роблять публікацію на сторінці її власника та від його імені просять фінансової допомоги.
Як не потрапити на гачок шахрая?
Перш ніж надсилати гроші запитайте знайомого про те, що можете знати тільки він і ви. Таке питання одразу викриє шахрая. Щоб не зламали вашу сторінку, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису та встановлюйте багатофакторну автентифікацію, де це можливо.
Якщо ви раптом стали жертвою аферистів або ж маєте підозри щодо чиєїсь доброчесності, обов’язково повідомте про це до поліції.
Не дайте ошукати себе й інших. Разом переможемо!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...