Новини компаній
17:00, 12 вересня 2022 р.

Як і хто готує охоронців

Новини компаній
Як і хто готує охоронців, фото-1

Професія охоронця багатьом здається романтичною та цікавою. Деякі люди вважають, що так можна завести потрібні зв'язки, «себе показати», на різних селебриті та сильних світу цього подивитися. Тим часом робота бодігарду полягає в тому, щоб залишатися в тіні та запобігти можливій загрозі ще «в зародку». Насправді гарні охоронці — це не лише чудова фізична підготовка, навички рукопашного бою та особистий досвід вирішення конфліктних ситуацій. Але насамперед розвинені інтелектуальні здібності, вроджена інтуїція та відповідна психологічна підготовка. А ще — витримка та здатність швидко проаналізувати ситуацію та ухвалити єдине правильне рішення. Тому будні професійного бодігарду – це рутинний пошук можливих загроз та завчасне усунення осередку їхнього виникнення. Адже клієнти ставлять завдання перед спеціалістами особистої охорони забезпечити свою безпеку, а не героїчно померти разом із ними чи помститися недоброзичливцю. Здавалося б, такі затребувані в наш час професіонали мають отримувати всебічну підготовку у якомусь престижному навчальному закладі. А ось тут в Україні не все так просто.

У бодігарди я б пішов — хай мене навчать!

Як і хто готує охоронців, фото-2

Хоча в нашій країні ніколи не бракувало вакансій на посаду співробітника особистої охорони, на законодавчому рівні стандарти професії бодігарду ніяк не врегульовані. Так, у 2012 році після кривавої трагедії у столичному торгово-розважальному центрі «Караван», коли зловмисник без особливих проблем розстріляв 4-ох охоронців, законодавці спромоглися нарешті прийняти документ, який регламентує роботи охоронної галузі. Тільки ось невдача — формально професію було офіційно легалізовано, але Закон фактично регулює лише діяльність охоронних компаній. А ось чіткого опису функцій бодігарду, його прав та обов'язків поки що так і немає.

Фактично тілоохоронцями, як і раніше, переважно стають:

  • колишні співробітники правоохоронних органів та СБУ;
  • ветерани Української армії із бойовим досвідом;
  • спортсмени, що спеціалізуються на єдиноборствах і силових видах спорту.

При працевлаштуванні серйозні приватні охоронні компанії ретельно перевіряють рівень підготовки. Крім того, співробітники таких підприємств регулярно удосконалюють свої практичні навички та поповнюють багаж теоретичних знань. Насамперед йдеться про тактичну та стрілецьку підготовку, заняття з рукопашного бою та надання першої медичної допомоги. Також багато уваги приділяється психологічній стійкості та вмінню морально підтримати замовника у разі виникнення непередбачених ситуацій.

Фактично охоронні компанії, які дорожать своєю репутацією, виділяють на підготовку та перепідготовку своїх співробітників чимало часу та коштів. Тому для вирішення завдання щодо забезпечення особистої безпеки найлогічніше звертатися до послуг саме таких підприємств. Але все-таки в Україні існує вуз, закінчивши який можна стати професійним дипломованим спеціалістом у сфері охоронної діяльності та забезпечення безпеки.

Співробітники державної охорони, які забезпечують безпеку високопосадовців, як правило, мають диплом Інституту УДО України

Інститут Управління державної охорони існує як окремий структурний підрозділ Київського Університету імені Шевченка. Саме тут готують майбутніх охоронців для Президента та інших представників вертикалі влади. Випускники навчального закладу супроводжують найвищих чиновників нашої країни під час проведення різних протокольних заходів та закордонних візитів. Багато хто стає особистими охоронцями, наприклад, Голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра. До речі, у липні 2022 року виш відсвяткував 12-річчя з дати заснування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...