20:22, 30 серпня 2022 р.
Чорні та білі списки російських артистів - що це таке, і хто туди потрапляє
Що означають чорні та білі списки російських артистів, та які фейки існують навколо цієї теми.
Широкомасштабна війна росії проти України стала червоним маркером, який перекреслив для українців десятки імен відомих і раніше улюблених співаків та виконавців рф. Адже багато хто з них відкрито підтримав військову агресію росії проти нашої країни. Багато хто віддав перевагу мовчанню. І лише одиниці висловилися проти режиму путіна та того, що росіяни роблять в Україні.
У березні 2022 року в Україні створили платформу theylovewar.com зі списком артистів, блогерів та політиків, які підтримують війну проти України.
У список вносять тих, хто підтримує або мовчки толерує війну і путінський режим, поширює фейки про війну РФ проти України, замовчує дії агресора тощо. У “чорний список” вже потрапило чимало відомих імен.
Ініціативу розробив український блогер та продюсер Петро Заставний, а список наповнює Марина Сікорська. Для цього автори ідеї використали зокрема "Дошку ганьби", яку збирає "Детектор медіа".
Список поділений на три частини: артисти, інфлюенсери, політичні діячі.
У theylovewar переважають російські зірки, але є чимало українців. Усі вони працювали на країну-агресора та/або потрапляли у політичні скандали.
У червні з’явився “білий список” виконавців
19 червня Верховна Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо та телебаченні. Закон передбачає створення так званого «білого списку» російських артистів - Переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.
До Переліку включаються російські виконавці, в тому числі ті, хто бере участь у гастрольних заходах. При цьому вони мають:
подати заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах, що містить заклик до держави-агресора негайно припинити агресію проти України, зобов’язання утримуватися від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;
згоду на публікацію такої декларації;
не входити до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Аби потрапити до цього списку, до СБУ подається заява від артиста чи його представника, або організатора гастролей. Форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення до Переліку, визначаються СБУ за погодженням з МКІП.
Включають до Переліку та виключають з нього на підставі відповідного рішення СБУ за погодженням із МКІП. Рішення направляється до апарату РНБО, який оприлюднює Перелік на своєму вебсайті.
Виключати із переліку мають також на підставі подання РНБО, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення або МКІП, яке направляється до СБУ.
При цьому СБУ має право не розкривати підстав, що стали причиною відмови у включенні до Переліку чи виключення із нього.
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України спростував основні фейки про «чорні та білі списки» російських артистів
Фейк: чув про список «хороших русских», які тепер можуть співати в Україні.
Факт: йдеться про рішення Верховної Ради про заборону публічного виконання російських пісень та їх використання на радіо та телебаченні. Заборонено виконання та демонстрацію, а також використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію.
Фейк: заборонили слухати прибічників «русского мира» в публічних місцях, але якщо білет куплений, тоді все добре.
Факт: якщо виконавець «заборонений» – його гастролі скасовуються.
Фейк: у цей «білий список» адекватному росіянину потрапити нереально!
Для включення до Переліку необхідно подати:
заяву встановленої форми;
декларацію на підтримку територіальної цілісності України із закликом до рф припинити війну;
надати згоду на публікацію декларації;
утримуватися від будь-яких дій, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України.
Читайте: “Бо Shum.Rave - про людей”. Як живе під час війни рейв-рух, створений на Донеччині
Загалом, які б списки не складав Мінкульт, слухати зараз російську музику та переглядати російські фільми (навіть якщо актор чи музикант, чи будь-хто з авторів проти війни та путіна) - це фінансувати російську агресію проти України. Адже автори отримують за це гроші, а з цих грошей сплачують податки. Тож, варто пошукати альтернативу, на щастя, її зараз більше, ніж достатньо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...