18:26, 25 липня 2022 р.
Вбивства, руйнування, катування - українські ініціативи, які фіксують російські злочини
З 2014 року до 2022 року росія не полишала спроб захопити частину сходу України та анексувати Крим, хоча “поклала око” й на інші українські території. Після 24 лютого 2022 року ця країна показала себе агресором, здатним на будь-які звірства.
Під час повномасштабної війни, яка триває з 24 лютого 2022 року, росія вчиняє на території України звірства та злочини, на які, здавалося б, у 21 столітті мало хто здатен. Але виявилося, що на це здатні саме російські військові.
За весь час протистояння українці створили низку сервісів, мета яких - збирати та фіксувати російські злочини. До таких злочинів відносяться вбивства, катування, руйнування цивільної інфраструктури, знищення культурних та архітектурних пам’яток. Ключове завдання ресурсів - для використання українськими та міжнародними слідчими та надання зібраних доказів в українських судах та у Міжнародному кримінальному суді (Гаага, Нідерланди).
Отже, ми створили добірку таких сервісів. Головна їх особливість у тому, що кожен, хто має що пред’явити проти російських окупантів, може залишити там інформацію.
RussianWarCriminals або російські воєнні злочини
Це онлайн-мапа, яка містить персональні дані військових російської армії, ідентифікованих осіб полонених росіян, а також вбитих під час війни в Україні росіян.
На карті також можна знайти докази присутності в Україні (у профайлі кожного військового зазначається лінк на доказову базу) різних військових частин.
На мапі відображені наступні відомості про російських військових:
звання;
приналежність до військової частини;
дата народження;
номер телефону;
паспортні дані.
До карток деяких військових додані дані з журналістських розслідувань, які вказують на конкретні злочини, які вони могли вчиняти на території України. Користувачі можуть надсилати додаткові дані за кожним військовим, скориставшись спеціальною кнопкою у профайлі.
Для створення мапи була використана інформація з наступних джерел:
списки, оприлюднені Центром оборонних стратегій та Головним управлінням розвідки України;
інформація з бази даних «Ищи своих»;
інформаційного ресурсу РНБО;
списки російських військових, отримані журналістами розслідувачами, зокрема «Слідства.Інфо»;
інших сайтів та соціальних мереж.
Мапа є спільним проєктом Антикорупційного штабу та Слідство.Інфо. Інформація постійно оновлюється та доповнюється. Сайт містить зворотний зв’язок.
Warcrimes
Офіс Генерального прокурора разом з українськими та міжнародними партнерами створив цей ресурс для належного документування воєнних злочинів та злочинів проти людяності, скоєних російською армією в Україні.
Щоб зафіксувати воєнний злочин:
Залиште інформацію про себе (вона під надійним захистом);
Опишіть порушення із зазначенням точного місця та всіх деталей (постраждалих, пошкодження тощо);
Завантажте фото або відео.
В полі для інформації про свідка злочину треба вказати:
ПІБ,
Дату народження,
Телефон,
E-mail,
Соцмережі, через які з вами можна зв’язатися;
Коли та де сталася подія;
Інформація про подію.
Ukraine. Culture. Creativity
Український культурний фонд створив мапу культурних втрат. За попередніми підрахунками, станом на 1 червня 2022 року понад 350 різних пам’яток та об’єктів культури були зруйновані внаслідок повномасштабного військового вторгнення росії на територію вільної України.
Термінологія відповідно до Закону України "Про охорону культурної спадщини" - знищені, зруйновані або пошкоджені.
До наповнення мапи може долучитися кожен. Якщо ви стали свідками пошкодження або знищення культурної спадщини під час збройної агресії російської федерації проти України, надсилайте докази до Міністерства культури та інформаційної політики через цей ресурс. Після підтвердження інформації, дані будуть відображені на цій інтерактивній мапі.
Culture Crimes
Зруйнована культурна спадщина України - ресурс, створений Міністерством культури та інформаційної політики України.
Тут інформація систематизована та зібрана по категоріях: дата, століття створення культурної пам’ятки від культурної пам'ятки, та її розташування по областях.
Серед зібраних там доказів - інформація про архіви, бібліотеки, пам’ятники, музеї, історичні будівлі, культові споруди, скульптури. Сайт доступний українською та англійською мовами.
Книга катів українського народу
Згідно з даними Генерального прокурора, в Україні наразі розслідують понад 1 700 справ про воєнні злочини росії. Зафіксовані численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів та мародерства з боку російських військових на захопленій українській території.
Цей проєкт збирає докази воєнних злочинів в Україні. І тих, хто їх скоїв. Розслідування лише розпочались і триватимуть, поки не знайдеться останній кат.
Якщо у вас є докази участі у війні та злочинах російських військових, напишіть сюди: [email protected]. Або передайте дані через спеціальний бот @russian_torturers_bot.
На сайті вже представлена база злочинців та фото злочинів.
Війна & Санкції
Національне агентство з питань запобігання корупції створило сайт, де зібрана інформація про санкції стосовно росії, її посадовців та пропагандистів.
Тут можна порівняти санкційні списки, що накладені або не накладені різними країнами, подивитися, на яких фізичних та юридичних осіб санкції вже накладені, а на яких - ні. Сайт постійно оновлюється.
Збір фактів порушення прав людини
У спільній координації Офісу Президента України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим створено Міжурядову платформу для збору доказів для захисту та представництва України в Європейському суді з прав людини та Міжнародному суді ООН.
Усі, хто володіють інформацією про факти порушень прав людини або ж став жертвою чи свідком таких подій, можуть надсилати відео та фото матеріали, а також інформацію відповідно до форми реєстрації.
Приклади порушень прав людини та інших злочинів:
Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.
Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування тощо.
Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорта.
Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками.
Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.
Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення в РФ тощо.
Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об'єктами (житловими будинками, школами, лікарнями тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).
Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.
Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.
План відновлення України
Запрацювала інтерактивна мапа руйнувань, яких Україні завдала росія.
Ознайомитися з нею можна на сайті Плану відновлення України. Мапа містить детальну інформацію про те, скільки шкіл, лікарень, кілометрів доріг та квадратних метрів житлової площі в Україні зруйнувала російська армія.
Згідно із картою, на Харківщині, наприклад, руйнувань зазнали 476 шкіл та майже 4 тисячі кілометрів доріг, а у Донецькій області внаслідок дій росіян зруйновано 17,324 млн квадратних метрів житлової площі.
Листівки з України
“Листівки з України” - спецпроєкт про культурні об’єкти, які зруйнувала росія.
Український Інститут за підтримки USAID запустив міжнародну кампанію, що покаже світові зруйновані окупантами історичні та культурні памʼятки України.
Буде випущено понад 100 листівок українською та англійською мовами. Кожна розповідатиме історію конкретної пам'ятки, що зазнала пошкоджень. Детально ознайомитися із листівками можна на сайті.
Ініціатори проєкту закликають розказувати світові про знищення української культури, розповсюдивши листівки в соцмережах з хештегом #PostcardsFromUkraine.
Отже, вже створено достатньо ресурсів та сервісів, щоб фіксувати різні злочини, які вчиняє росія. Чим більше таких злочинів буде задокументовано - тим вагомішими будуть докази в судах проти країни-агресора.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...