• Головна
  • Які новації чекають на підприємців Краматорська у 2020 році?
10:27, 14 січня 2020 р.

Які новації чекають на підприємців Краматорська у 2020 році?

Безперечно, «топовою» новацією є розширення кола підприємців, які будуть зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО), введення електронного чеку, введення грошової винагороди для покупців («кешбек») та збільшення штрафів для порушників законодавства.

Зазначені норми введені в дію Законами України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Закони наберуть чинності через півроку після їх офіційного опублікування, тобто з 19 квітня 2020 року.

Нові закони відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, які призначені для реєстрації розрахункових операцій (програмні РРО). Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон.

Державна податкова служба України запрошує всіх охочих взяти участь у тестуванні нового податкового сервісу. Програмні РРО «пРРОсто» - це безкоштовний сервіс від податкової. Записатися на бета-тест можливо за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua. Додаток буде доступним для тестування на всіх смартфонах і планшетах із операційними системами Android та iOS та за наявності електронного цифрового підпису.

Нагадуємо, що отримати електронний підпис кожен має можливість в Центрі обслуговування платників Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області.

Як працюватиме програмне РРО «пРРОсто»? Програмний продукт «пРРОсто» взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачі чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних, та інші. Після тестування та врахування побажань від користувачів додаток буде вдосконалюватися для подальшого використання.

Повноцінно використовувати програмні РРО буде можливо з 19 квітня 2020 року.

З цієї ж дати і до 1 жовтня 2020 року розпочнеться «перехідний період» для застосування штрафів для тих суб'єктів господарювання, які й зараз зобов'язані використовувати РРО.

У разі встановлення в ході перевірки факту:– проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);– непроведення розрахункових операцій через РРО;– невідповідності на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора більш ніж на 10 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;– невидачі (у паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа.Порушники заплатять штраф в розмірі:– 10 % вартості товару, проданого з порушеннями – за порушення, вчинене вперше (зараз — 1 гривня);– 50 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення (зараз - 100 відсотків вартості проданих товарів (послуг).Після перехідного періоду (тобто з 1 жовтня 2020 року) розмір штрафів буде таким:– 100 % вартості товару, проданого з порушеннями – за перше порушення;– 150 % вартості товару, проданого з порушеннями – за кожне наступне порушення.

З 1 жовтня 2020 року правила застосування РРО запрацюють для підприємців - спрощенців, які здійснюють:1) реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;2) реалізація ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;3) роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);4) реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який буде затверджено Кабінетом Міністрів України;5) діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування (крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу);6) діяльність турагенств і туроператорів;7) діяльність готелів та подібних місць тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);- а також надають:8) платні послуги у сфері охорони здоров'я.

З 01 жовтня 2020 року вищезазначені ФОП - єдинники повинні будуть обліковувати техніку, ліки, ювелірні вироби, тощо. Це пов'язано з необхідністю попереднього програмування РРО. Порушення цієї норми загрожує їм штрафом до 200% від вартості продукції.

З 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку 2 - 4 груп. Без РРО працювати зможуть тільки ті підприємці, які не використовують працю найманих працівників, заробляють до 300 тис. грн. на рік, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню (перша група ФОП, крім продажу товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню). Обов'язок застосування РРО не стосується суб'єктів господарювання, які розраховуються в безготівковій формі.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року для платників єдиного податку 2-й групи буде збільшено граничний обсягу доходу з 1,5 до 2,5 млн. грн.

Всі перелічені новації запроваджені для виведення економіки з «тіні» шляхом введення окремих мотиваційних заходів, спрямованих на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображення суб'єктами господарювання.

Це коротко основні зміни з питань застосування РРО та програмних РРО.

Зауважимо, що кожен платник податків має нагальну потребу в наявності електронного цифрового підпису, з яким може з легкістю бути активним користувачем сучасних електронних сервісів Державної податкової служби України. У Центрі обслуговування платників в приміщенні Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області (84313, м.Краматорськ, б-р. Машинобудівників, 22, вхід зі зворотної сторони будівлі) з понеділка по п`ятницю з 9.00 до 13.00 та з 13.45 до 18.00 (у п`ятницю до 16.45) функціонує структурний підрозділ Акредитованого центру сертифікації ключів, в якому суб’єкти господарювання та громадяни мають можливість отримати електронний цифровий підпис. Також, у Центрі обслуговування платників кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності. Телефони для довідок: (06264)54293, (06264)59586. Адже, основна задача краматорських податківців — це надання вчасної консультаційної допомоги всім платникам податків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Краматорськ #підприємці #бізнес #новації #2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...