16:30, 25 вересня 2018 р.
УПСЗН Краматорська закликає роботодавців укласти належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками.
УПСЗН пропонує роботодавцям невідкладно укласти належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками: легалізувати неоформлених працівників та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах».
У разі недотримання законодавчих вимог до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.
Легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра.
Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників.
Нагадуємо! Згідно ст.265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафної санкції в разі:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий день (в той час, коли фактично особа працює повний робочий день); виплати заробітної платні без нарахування та сплати ЄСВ - 111 тис. 690 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, має наслідком штрафні санкції у 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення - 11 тис. 169 грн.;
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення - 37 тис. 230 грн.
У разі, недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення - 372,3 тис. грн.
Шановні громадяни, пам’ятайте!
Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього Ви повинні наполягати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору (видання наказу про прийняття на роботу).
У разі порушення роботодавцем вимог законодавства про працю кожен громадянин має право звернутися до Державної служби України з питань праці або до суду за захистом своїх конституційних прав.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...