• Головна
  • З початку року поліцейські Донеччини повернули з вулиці 335 дітей
11:35, 11 липня 2018 р.

З початку року поліцейські Донеччини повернули з вулиці 335 дітей

313 розшуканих втекли з власної оселі, помінявши сім’ю на вулицю. У переважній більшості причиною тому послужили конфлікти з батьками, повідомляє прес-служба поліції Краматорська.

«Хочу дорослого самостійного життя».

Більшість втікачів знаходяться у підлітковому віці, а тому нерідко вирішують, що готові до своєї окремої від батьків долі. «Перцю» додають сварки з дорослими. Як правило, або через навчання, або через кохання.

На початку липня протягом дня поліція Бахмута шукала спочатку одну втікачку, а ввечері іншу. Після того, як дівчат було знайдено, з’ясувалися причини їх вчинку. В першому випадку 14-річна киянка, яка втекла із табору в Одесі до подруги в Часів Яр, не хотіла повертатися додому, тому що її привабило самостійне життя. У другому – мешканка Соледару посварилася з мамою, яка до того ж, зловживає спиртним, і вирішила помститися. До речі, до поліції звернулася не господиня, а сестра бунтарки. Вочевидь, вона переймалася долею дівчини більше.

А зниклу в середині червня мешканку Торецька поліцейські шукали по всій державі. Виявилося, що до мандрівки її підштовхнуло кохання. Втікачка познайомилася з хлопцем в інтернеті і поїхала до нього. Варто зазначити, що план втечі готувала давно і вжила неабияких конспіративних заходів. Зусиллями поліцейських двох областей (Донеччини та Києва) її місцезнаходження було встановлено.

Проте іноді діти тікають і від дорослої байдужості.

Коли вдома – небезпека.

У поліції є термін сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Як правило, за ним криється важкий матеріальний стан, але частіше – схильність батьків до антисоціального способу життя. Діти при цьому надані самі собі. І добре, якщо вони у тому віці, коли можуть про себе подбати. Іноді поліцейським доводиться вилучати таких дітей з родини.

З початку року співробітниками ювенальної превенції поліції Донеччини виявлено 157 нових таких сімей. Крім того, правоохоронці спільно зі службою у справах дітей комісійно провели 748 рейдів. 92 дитини поміщено до центрів соціальної реабілітації або до медичних закладів.

Так в кінці травня до поліції Краматорська надійшло повідомлення від педколективу школи про те, що одразу двоє дітей з однієї родини не відвідують навчальний заклад. При перевірці вказаної інформації з’ясувалося, що матір трьох дітей поїхала з дому ще 2 місяці тому, а найменших членів родини залишила на стареньку бабусю. Розшук «зозулі» наразі триває. Дітвору вилучено.

А в сусідній Дружківці поліцейські були вимушені забрати двох малолітніх 2-х та 5-рочків, бо господиня кинула дітей на співмешканця, а сама вже 2 дні не з’являлася вдома. Чоловік не захотів займатися вихованням чужих малят, а тому зателефонував на 102.

«Дорослі» звички.

Під антисоціальним способом життя, який ведуть деякі батьки із категорії СЖО, розуміється схильність дорослих до вживання алкоголю або наркотиків. Іноді задля компанії вони привчають до таких «хоббі» менших…Своїх, або чужих.

Так, за 6 місяців 2018 року правоохоронці відділу роботи з дітьми склали 358 протоколів за ч.2 ст.156 «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ще 82 дорослих притягнуто до відповідальності саме за доведення неповнолітнього до стану сп’яніння.

Профілактика.

Аби попередити трагічні наслідки, поліцейські ведуть активну роботу у школах та інших навчальних закладах. Більше 1200 разів відвідували співробітники ювенальної превенції школярів.

Не припиняється проведення різноманітних корисних заходів і влітку.Наприклад, запроваджено ряд цікавих уроків із залученням кінологів та вибухотехніків в дитячих оздоровчих центрах, а днями у Мангушському районі триденний арт-фестиваль зібрав дітвору одразу із двох областей – Донецької та Луганської.

Головне – довіра.

В режимі 24/7 правоохоронці поряд. І діти віддячують їм довірою. Про це свідчить статистика прийнятих операторами 102 викликів, що надійшли від неповнолітніх. Якщо раніше вони шукали прихисток від дорослих на вулиці, тепер знаходять захист у поліції.

За півроку спеціалісти Єдиного аналітичного сервісного центру прийняли майже 2000 викликів від дітей. Найбільше звернень надійшло з Маріуполя (577) та Краматорська (379). Вони стосувалися переважно сімейних конфліктів та побиття, або носили інформаційний характер. Жодного виклику пропущено не було.

З метою належного реагування оператори пройшли навчання і тепер успішно використовують практику утримання на лінії. Це дозволяє контролювати обстановку навколо маленького заявника та коригувати його дії, аби убезпечити до приїзду наряду поліції.

Крім того, запущено в роботу мобільний додаток «Поліція.102», який дає змогу викликати правоохоронців в один клік. Він корисний і для батьків, і для малечі, бо безпека – понад усе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донетчина #дети #полиция #улица
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...