Реклама
12:15, 1 липня 2016 р.
Дві хвилі кризи на ринку нерухомості України: перспективи інвестицій.
Реклама
Вплив кризи на ринок нерухомості України.
Протягом довгого часу, майже з самого початку двохтисячних років ціни на житло в Україні постійно зростали. Поступове поліпшення матеріального становища громадян та низькі витрати на ЖКХ призводили до підвищення попиту на житло навіть у тієї категорії населення, яка не мала нагальної потреби у нових квартирах. Велика кількість громадян вкладала кошти в будівництво, як у найбільш надійну та прибуткову галузь економіки. Цінність подібних інвестицій збільшувалась ще й через те, що паралельно зростанню вартості нерухомості підвищувалась і ціна оренди помешкань усіх категорій.
І коли у 2008 році несподівано вибухнула іпотечна криза спочатку у Сполучених Штатах, а потім по всьому світу, то її хвилі наче цунамі захлиснули ринок нерухомості в Україні. У свою чергу це спричинило обвал цін, у тому числі і на квартири в новобудовах м. Львів, Києва, а також інших міст. Протягом року вартість житла в середньому зменшилась майже у два рази.
Після спаду 2008-2009 років ціни на певний час стабілізувались. Друга хвиля економічної кризи вдарила по ринку нерухомості України вже на початку 2014 року. Цікаво, що незважаючи на загальний спад у будівельній галузі по всій території, тотального падіння цін на житло всіх категорій не відбулося. А точніше, ринок житла по різному відреагував на кризу. Наприклад, середня ціна на квартири у новобудовах Дніпропетровської області першого січня 2014 року становила 1050 доларів США, а до першого жовтня цього ж року вартість того самого житла піднялась до 1108 доларів. Проте вже до першого вересня ціна впала до 1010 доларів за метр і продовжувала знижуватися до кінця квітня 2015 року. Відносно рівня на початок 2014 р. ціна на перше квітня 2015 впала майже на 36 відсотків – до 671 долара, а в порівнянні з першим жовтня зменшилась на 40 відсотків. Після цього наступив період стабілізації, падіння припинилося і на сьогодні квартира у новобудові Дніпропетровської області коштує у середньому 680 доларів США за квадратний метр.
В той же час нерухомість у новобудовах Київської області реагувала на виклики трохи інакше. З 860 доларів на перше січня чотирнадцятого року ціни досить плавно знижуються дотепер і на даний момент вартість квадратного метра становить 520 доларів, тобто падіння за два з половиною роки складає близько 39 відсотків.
Що ж стосується Львівської області, то ціни на нерухомість з початку 2014 року знизились з 997 до 866 доларів США, тобто, всього на 15 відсотків і останнім часом падіння суттєво сповільнилось, що дає надію на завершення кризи на всій території України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...