Незважаючи на досить широкий вибір утеплювальних матеріалів, саме мінеральна вата Львів купити є найбільш затребуваною при будівництві приватного будинку. Таку популярність серед забудовників вона заслужила цілком виправдано – її теплоізоляційні якості в поєднанні з невисокою ціною зіграли в цьому не останню роль.
Нижче будуть розглянуті всі переваги і недоліки мінеральної вати в порівнянні з іншими утеплювачами, а також послідовність її монтажу.
Отже, переваги мінеральної вати:
- структура мінеральної вати дозволяє пропускати крізь неї повітря, що робить теплоізоляційний шар «дихаючим», забезпечуючи додатковий повітрообмін у внутрішніх приміщеннях і знижуючи рівень вологості. Це своєрідна додаткова вентиляція;
- мінеральна вата за своїм складом екологічно чистий і абсолютно нешкідлива для здоров'я людини. Вона не викликає алергічних реакцій, не виділяє токсичних речовин, не має запаху;
- мінеральна вата є вогнестійкою, що підвищує рівень вогнестійкості будинку в цілому. Особливо актуально це при будівництві дерев'яних будівель, що піддаються горінню, але і для інших будинків додаткова вогнестійкість не завадить;
- мінеральна вата водостійка. Її структура може пропускати повітря і пар, але вона відштовхує вологу. Таким чином, теплоізоляційний шар може регулювати внутрішній мікроклімат в будинку, підтримуючи тепло і потрібний рівень вологості;оскільки мінеральна вата «просякнута» повітрям, вона може служити ще і звукоізоляцією. Її пружна структура гасить вуличний шум, не пропускаючи його всередину будинку і забезпечуючи додатковий комфорт;
- всі перераховані вище переваги мінеральної вати поєднуються з її доступною ціною, спростовуючи думку, що за якість треба платити багато.
Серед недоліків мінеральної вати можна відзначити хіба що схильність до деформації при неправильній її фіксації під час монтажу, а також чутливість до перепадів температур.
Мінеральна вата продається у вигляді плит чи рулонів. Товщина утеплювального шару залежить від умов експлуатації і конструкції будинку.
Тепер розглянемо технологію утеплення фасаду. Для початку поверхня стін ретельно очищається від бруду, пилу, масел та будівельного сміття. На чисту поверхню кріпиться дерев'яна (або інша) решетування. Мінеральна вата кріпиться до фасаду за допомогою спеціального розчину, що клеїть, який наноситься на сам утеплювач, після чого вата щільно притискається до поверхні стіни. Додатково вона закріплюється пластиковими дюбелями, надійно фіксують її на стіні.