Багато українських родин проводять, мабуть, більшу частину часу на кухні. Тому це місце в культурі України останнього століття несе дійсно щось сакральне. Воно просякнуто унікальною енергетикою. Така кількість подій, як там, у звичайній українській квартирі не концентрується більше ніде. Але на кухні не буде позитивної енергетики, якщо для господині все там незручно, все її пригнічує. Ви хочете добитися ідеального антуражу? З цим вам допоможе компанії франке львів – в її асортименті є різноманітні конструкції і пристрої для оформлення кухонної зони.
У багатьох жінок нашого часу, які проводять більшу частину свідомого життя на роботі, прагнуть швидкої кар'єри, мало часу для кухонних справ. Регулярно вони не готують і відповідно, кухня у них дуже погано організована. Однак нічого не буває гірше для підготовлюваної їжі, ніж коли господиня носиться в пошуках інгредієнтів і кухонних пристосувань, бігаючи із кінця в кінець кухні.
Слід скористатися правилом трикутника, де плита, мийка, холодильник розташовуються в певному уявному трикутнику. Вершини його повинні розташовуватися якомога ближче одна до одної, щоб господиня не «намотувала зайві кілометри» по кімнаті, відриваючись від процесу приготування смачної їжі і втрачаючи при цьому залишки гарного настрою.
Особливої уваги вимагає мийка кухонна – важливо, щоб вона влаштовувала господиню і за габаритами, і за конфігурацією і за зовнішнім виглядом.
Для того щоб кухня вийшла справді зручною, слід задуматися про це ще на етапі розробки її дизайну. Варто почати з покупки вбудованого холодильного агрегату. Він може бути розміщений набагато ближче до плити, отже, всі необхідні продукти будуть ближче до рук господині.
Будь-яка ідея кухонного затишку повинна відійти на задній план перед тим, щоб зробити найбільш просторим саме кухонний стіл (стільницю), те місце, де спочатку готуються всі інгредієнти страв. Зараз, в типовій квартирі це просто зазор між мийкою і плитою – добре, якщо є хоч ця робоча поверхня.
Тоді виникає резонне питання, як же зробити кухню дійсно затишною? Намалюйте ескізи кухонної меблі, про яку ви насправді мрієте. Хай там як, на кожній із стін кухні буде багато зручних навісних шафок – використовуйте з максимальною вигодою кожну п'ядь кухонної площі.
Якщо в приміщенні буде все тільки необхідне, то вам стане набагато зручніше. Обійдіться мінімумом побутової техніки. Продумайте, які прилади зможуть взяти на себе відразу велику кількість потрібних функцій і при цьому не будуть дублювати дії іншої кухонної машини.
Інший важливий елемент затишку – це приємний запах на кухні. Однак він не завжди приємний і від нього хочеться швидше позбутися. Перевірте свою витяжку, чи може вона справлятися з об'ємом повітря вашої кухні. Не шкодуйте гроші на сучасні фірмові кухонні витяжки (вони менше шумлять) і не забувайте щотижня мити її з дезінфікуючими засобами.
Не забувайте, що готувати зручно тільки якщо все добре видно, тому невелика лампа хороша тільки для загального освітлення кухні. Для робочої поверхні варто додати ще кілька світильників, що дають безтіньове світлове покриття всієї її поверхні.
Звичайно, порад по дизайну кухні можна дати набагато більше. Але є надія, що рекомендації, які вже прозвучали, вам теж стануть в нагоді і, готуючи на кухні, ви будете почувати себе набагато комфортніше.