Вологість повітря, або кількість водяного пару в повітрі, є важливою складовою здоров'я, яку часто випускають з уваги. Ідеальний рівень вологості — від 40 до 60 відсотків, хоча деякі експерти вважають нормою 35-45 відсотків.
Для підвищення вологості використовують випарник або зволожувач повітря. Він дозволить швидко привести повітря в норму без особливих зусиль з вашого боку. Але варто бути обережним, оскільки він може зробити повітря надмірно зволоженим, що буде викликати зростання цвілі, попередник якого – затхлий запах. Придбати якісні зволожувачі в магазині euro-technika.com.ua можна на будь-який смак.
Якщо ви вирішите використовувати зволожувач повітря, робити це з розумом, переконавшись, що встановлений рівень вологості не надто високий. Якщо ваш зволожувач не має гігрометра, придбайте прилад окремо в будь-якому господарському магазині.
Найпростіше придбати зволожувач з вбудованим аналізатором вологості в приміщенні і автоматичним включенням при її зниженні.
Ви також повинні регулярно чистити його, принаймні один раз в три дні з використанням перекису водню, щоб видалити будь-які забруднення і мікроорганізми. Воду в резервуарі слід міняти щодня.
Надмірна вологість може сприяти зростанню цвілі, пилових кліщів та грибків, що робить її особливо небезпечною для людей, що страждають астмою і алергією. З іншого боку, низька вологість також привести до серйозних проблем зі здоров'ям і самопочуттям.
При високій вологості ви схильні відчувати себе тепліше. Коли повітрю в будинку не вистачає вологи, можливо, вам захочеться включити додатковий опалювальний прилад або додати термостат на батареї.
Це призводить до високим рахунках за електрику чи газ. Але проблеми, викликані сухим повітрям, виходять далеко за рамки фінансових. Коли рівень вологості знижується, стан вашого здоров'я може погіршитися прямо на очах.
Негативні наслідки для здоров'я пересушеного повітря включають в себе:
- знижене функціонування імунної системи, що робить вас більш сприйнятливим до застуди і грипу;
- підвищена ймовірність нападів астми внаслідок синдрому гострої дихальної недостатності і інфекції;
- хронічна сухість носа, очей і горла, що супроводжується болем і свербінням;
- сухість та лущення шкіри на руках і ногах, яка може потріскатися і призвести до розвитку хворобливих відкритих ран.
На додаток до негативного ефекту, на яке пересушене повітря впливає на ваше тіло, воно також може зашкодити вашому дому: дерев'яні підлоги, стіни і стелі покриваються тріщинами, зсихаються, а пофарбовані поверхні відшаровуються і лущаться. Більшість кімнатних рослин погано переносять висушений повітря.