Кредитування в Україні – дуже популярна послуга. Як зазначає портал Антиколектор, серед позичальників є як заможні люди так і ті, чий рівень доходу дуже низький, що й призводить до того, що люди вимушені звертатися за допомогою до банків та інших кредитних установ. Але не все так радужно, як може здаватися на перший погляд.
Поки термін повернення кредиту ще не сплив, позичальнику нічого не загрожує. Але коли він вже підходить, а повертати нічим, ось тут і з’являються перші проблеми. Можна пролонгувати кредит, якщо умови договору це передбачають, або ж потрібно оплатити щомісячний платіж.
Можуть затримати заробітну плату, можуть виникнути якісь обставини, що унеможливлюють оплату по кредиту і виникає протермінування, а поряд із ним і такі негаразди, як дзвінки колекторів, співробітників банку та у заключному етапі – суд.
На що розраховувати з перших днів прострочення по кредиту у банку?
Перші дні або тижні після виникнення прострочення банк буде намагатися зв’язатися з клієнтом та умовити його погасити заборгованість. Пізніше дзвінки можуть бути частішими та агресивнішими, або банк може передати чи продати борг колекторам. І останній етап «банківського стягнення» - подати позов до суду.
Якщо перші два варіанти не спрацювали, фактично із законних методів у банка залишається один. Але це не означає, що на період судового слухання банк не продасть/передасть борг колекторам. Часто трапляється таке, що справа розглядається в суді декілька місяців і весь цей час позичальнику доводиться терпіти дзвінки з погрозами.
І все ж таки банк подав до суду: що робити?
Що ж робити боржнику, якщо банк подав до суду? Захищатися! Так, поданий від банку позов до суду не означає, що банк виграє справу стовідсотково. Щоб виграти, адвокату банка потрібно довести обґрунтованість вимог: докази отримання кредиту позичальником, докази підписання договору взагалі та інше.
В свою чергу, позичальник повинен довести зворотне. І вже за наявності доказів суд прийме рішення. Воно може бути як на користь банка, так і на користь позичальника. Все залежить від побудованої лінії захисту.
Судова практика щодо судів із банками дуже гарна у адвокатів портала «Антиколектор». Наприклад, за участі адвоката проєкту був виграний суд із Монобанком на суму більше 150 000 гривень. В даному випадку відбувся районний суд, де позов банку був задоволений, але клієнт не погодився с таким рішенням і була подана скарга до апеляційного суду і той, в свою чергу, скасував це рішення і ухвалив нове, яким відмовив у задоволенні позову Монобанку.
Насправді таких прикладів дуже багато по різним банкам. Важливо вчасно відреагувати на поданий позов, а для цього варто не забувати переглядати інформацію на державному порталі «Судова влада» та зареєструватися у електронному суді «єСуд». Таким чином позичальник буде знати, коли на нього банк подав до суду та встигне надати всі документи для захисту.