Деякі люди, так чи інакше, прагнуть підтримувати гарне самопочуття завдяки будь-яким фізичним вправам. І однією з таких є ранкова пробіжка, але не всі знають, які переваги вона надає. Насправді якщо правильно розподіляти власні сили, вона дозволяє запобігти багатьом неприємним хворобам, а ще - просто підвищити тонус на цілий день.
Але, щоб почати подібні тренування, потрібно бодай мати якусь мету, вільний час та мотивацію. Також, заздалегідь варто ознайомитися з деякими негативними наслідками бігу. А, щоб трохи відпочити після забігу, можна вивчити перевірені онлайн-казино, які пропонують великий обсяг автоматів та приємні бонуси.
Яку користь несуть ранкові забіги
Щоденні легкі пробіжки не потребують особливої підготовки, окремих місць або грошових витрат. А якщо в цілому, вони допомагають дисциплінувати себе, покращують настрій та зміцнюють імунну систему. Щодо окремих переваг бігу вранці, до них можна віднести:
- Позитивний вплив на серце, його м’язи та судини (окремо, під час бігу знижується рівень холестерину та артеріального тиску);
- Можливість швидко скинути зайву вагу та поліпшити обмін речовин;
- Покращення функціонування верхніх дихальних шляхів;
- Згідно з деякими дослідженнями, біг активує лімфоцити, що здатні знищувати рак.
Додатково, регулярні заняття бігом допомагають з профілактикою таких неприємних захворювань, як остеопороз або артрит. Потрібно пам’ятати, що під час бігу здійснюється вплив на суглоби у колінах. Через це, краще відразу купувати якісні кросівки з гарною підошвою та амортизацією.
Обережність - головне правило безпечної пробіжки
Щоб ранковий біг приніс користь, він повинен бути максимально продуманим та безпечним. Перш за все, для цього людині варто ознайомитися з передбіговою підготовкою та наявними протипоказаннями до цього типу спорту. Тобто, перед кожною пробіжкою потрібно робити розминку та обрати певний стиль бігу.
Також, не варто різко змінювати біг в реальних умовах на тренування із застосуванням, наприклад бігової доріжки. Річ у тім, що це не є природним способом пересування, тому можуть постраждати суглоби. При цьому, постійна напруга м’язів також може чинити шкоду.
Коли людина займається спортивним бігом, здійснюються штовхальні рухи. Це залучає задню частину ніг більше, ніж передню, тому від зайвого навантаження страждають литкові м’язи. Серед поширених травм слід відзначити розтяжіння литок, стресовий перелом або розкол гомілки.
І насамкінець, від бігу варто взагалі відмовитися, якщо людина має хронічний біль у спині. Наприклад, якщо основна проблема зосереджена у попереку, біль може підсилитися чи відкрити нові симптоми, як от за наявності радикуліту. До речі, больовий синдром у зоні попереку може з’явитися у разі різкого та швидкого старту, без попередньої розминки.