Чи варто у 2024 році вчитися новій digital-професії та ставати SMM-менеджером? А що саме повинен вміти цей спеціаліст та чи реально почати у цій сфері з нуля? Відповіді на ці та інші питання знайдете в цій статті.
Що таке Social Media Marketing?
Social Media Marketing (SMM) — це спосіб просування в соціальних мережах, який допомагає підвищити впізнаваність бренду, залучити нову аудиторію та досягти бізнес-цілей. Людина, яка займається цим, називається SMM-менеджер (його ще називають есемемник, SMM-спеціаліст тощо).
Саме SMM-менеджер створює стратегії для соцмереж, веде профілі брендів у таких платформах, як Instagram, Facebook, Twitter, TikTok, Telegram та інших. Тому він має розуміти алгоритми різних платформ та знати, як використовувати їх для просування.
Які навички потрібні SMM-спеціалісту?
- Стратегічне мислення;
- Креативність;
- Аналітичні здібності;
- Вміння писати цікаві тексти;
- Комунікабельність;
- Знання технічних інструментів (застосунків для монтування відео, обробки фото, створення графічних дизайнів тощо).
Як стати SMM-менеджером?
Щоб працювати в SMM, потрібно знати основи та постійно вдосконалювати свої навички. Бо без азів ви будете досліджувати все самотужки, а так зможете пройти навчання СММ, де дізнаєтесь про всі потрібні терміни та інструменти та зможете вже їх використовувати на практиці.
До речі, Kukurudza — найбільший український блог в інстаграмі про SMM, має курс з комплексного SMM, де вони розклали всю базу про стратегію, аналітику, SMM-дизайн, рекламу, роботу з ком’юніті, особистий бренд на полиці.
Покрокова інструкція, щоб зайти в SMM:
- Вивчіть особливості соцмереж. Ознайомтеся з функціоналом, алгоритмами та типами контенту на таких платформах, як Facebook, Instagram, Telegram, Twitter та TikTok.
- Опануйте основи SMM. Прокачайте свої навички в копірайтингу, таргетингу, дизайні, монтажі та маркетингових інструментах.
- Навчіться створювати стратегії та аналізувати. Це допоможе вимірювати результати та планувати подальші кроки.
- Візьміть проєкт на ведення. Це може бути безплатний проєкт чи за невелику плату (можете запропонувати це знайомому, другу чи знайти клієнта, який погодиться співпрацювати за відгук). Це потрібно для того, щоб попрактикуватись та створити портфоліо (з яким ви вже й будете влаштовуватись на роботу).
- Створіть кейси. Зробіть скріни статистики проєкту, дизайнів, stories, reels, дописів та текстів (саме результатів вашої роботи, навичок та вмінь).
- Оформлюйте портфоліо. Зберіть всі кейси в одне місце, щоб показувати їх потенційним клієнтам.
Почати кар'єру у сфері SMM з нуля цілком реально, але важливо постійно розвиватися та вдосконалювати свої навички. SMM-менеджер не просто постить меми та веде соцмережі — він допомагає бізнесам ставати впізнаваними та досягати своїх цілей. Тож у цій професії всі інструменти працюють разом, тому головне — бачити перспективи та знати, куди рухатися далі.