Яке покриття купити для даху, щоб воно задовольняло експлуатаційні вимоги, протистояло кліматичним умовам та мало естетичний вигляд? Споживачі вибирають металочерепицю чи м'яку покрівлю. Візуально, вони імітують натуральну керамічну черепицю і служать тривалий час. Для вибору оптимального варіанту, проведемо порівняння.

М'яка покрівля

Матеріал виготовляється із склополотна, обробленого модифікованим бітумом. На лицьову сторону наносять кам'яну крихту, що надає покрівлі естетичності, та покращує експлуатаційні параметри. Високою якістю славиться м'яка покрівля із SBS-модифікованим бітумом. Такий матеріал стійкий до високих температур, сонячного випромінювання, що підвищує термін служби. Якщо вам потрібна металочерепиця від виробника, можна купити її в інтернет-магазині «Альтернатива».

Особливості металочерепиці

Матеріал виготовляється з тонкого профільованого листа оцинкованої сталі. Для покращення технічних властивостей, вона покривається полімером. Якість продукції визначається параметрами:

  • Товщина листа;
  • Полімер, яким обробляється лист;
  • Товщина цинкового шару;

Профілі металочерепиці відрізняються, через що вимоги до решетування будуть різними. Довжина листа залежить від виробника і коливається від 400 мм до 6000 мм.

Технічне порівняння

Для ухвалення рішення про купівлю металочерепиці або м'якої покрівлі порівняйте основні параметри:

  • Вага. Обидва матеріали легкі, і не надають суттєвого навантаження на конструкцію. Але, металочерепиця буде легша за м'яку покрівлю вдвічі;
  • Встановлення. Вага матеріалів дозволяє проводити монтаж на всі типи дахів з кроком 80 см. При цьому, спосіб установки буде відрізнятися;

Бітумна черепиця м'яка, через що вимагає суцільної основи. Використовуються плити OSB-3 або водостійка фанера. Це дає можливість покращити звукоізоляцію покрівлі, але ускладнює монтаж і збільшує навантаження на кроквяну систему. М'яку покрівлю не можна встановлювати за низької температури, оскільки вона стає крихкою, а при досягненні позначки повітря +25С, розм'якшується. Роблячи вибір на користь металочерепиці, використовуються оцинковані шурупи з гумовою прокладкою. Також, різнитися буде:

  • Конфігурація даху. Металочерепиця буде найкращим рішенням для одно- та двосхилих дахів: легко монтується, має естетичний вигляд. Для дахів складних конфігурацій вона може застосовуватися, але буде багато відходів. Вона не підійде для будинків з куполоподібним дахом, оскільки оптимально вибирати м'яку покрівлю;
  • Трудомісткість установки. Вага металочерепиці менша, ніж бітумної, тому її легше встановлювати;
  • Захист від шуму. Недоліком металевої черепиці є те, що під час дощу вона створює гучний звук. Якщо на горищі житлове приміщення, потрібна звукоізоляція. Її товщина залежить від ізолятора, але буде не менше 15 см. М'яка покрівля не створює шуму, і поглинає сторонній звук ззовні;
  • Термін служби. Він залежить від якості полімерного покриття, але буде не меншим 30 років;

Обидва матеріали мають переваги та недоліки. Робити вибір потрібно на підставі технічних побажань, особливостей даху та бюджету.

Покупка матеріалу

Крім металочерепиці або м'якої покрівлі, потрібно купити розхідники, наприклад, шурупи. Інтернет-магазин «Альтернатива» пропонує широкий асортимент будівельних матеріалів за найкращими цінами. В наявності пропонується все, що потрібно для будівництва даху. Пряма співпраця з виробниками дозволяє гарантувати якість продукції.