Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) стоїть серед найбільш популярних правових форм для здійснення підприємницької діяльності. Ця форма власності спрямована виключно на комерційну сферу, де головним завданням є отримання прибутку через володіння майном, реалізацію товарів, виконання робіт або надання послуг.
Статутний капітал компанії розподіляється між засновниками у вигляді часток. Важливо відзначити, що засновники не несуть особистої відповідальності за зобов'язаннями компанії та ризик збитків, пов'язаних із діяльністю товариства, обмежується вартістю їхніх часток чи акцій у статутному капіталі товариства. Однак це обмеження існує лише до того моменту, поки товариство не опиняється на межі банкрутства. У випадку банкрутства учасники можуть нести субсидіарну відповідальність за зобов'язання товариства за рахунок усього їхнього майна.
Переваги ТОВ як форми власності
Існує кілька переваг обрання форми товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) як форми власності:
-
Здатність ефективно взаємодіяти з великими бізнесами, що відкриває широкі можливості для розвитку.
-
Можливість залучення кредиторів і інвесторів, що робить доступними додаткові ресурси для розширення діяльності.
-
Відсутність фінансових ризиків, пов'язаних із особистим капіталом учасників, що надає більше стабільності та захисту.
Цю форму власності часто обирають підприємці, які мають намір розширити свій бізнес і/або бажають мати можливість розподілу часток в бізнесі. Обрання ТОВ дозволяє їм впоратися з великими завданнями та забезпечити привабливі умови для потенційних інвесторів і партнерів.
Як можна швидко перевірити дані ТОВ?
Інформація про всі ТОВ, які офіційно зареєстровані, знаходиться в державних реєстрах та інформаційних базах. Згідно із законодавством про відкриті дані, ви маєте можливість отримати потрібну інформацією з реєстрів у будь-який момент. Наприклад, ви можете перевірити дані щодо компаній, які знаходяться в стані банкрутства, повʼязані з ними судові рішення, а також отримати інформацію з реєстру корупціонерів чи реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Для отримання інформації про сплату податків і наявність свідоцтва платника ПДВ, ви можете використовувати податкові сервіси на sfs.gov.ua. Тут, за реквізитами компанії або фізичної особи, ви зможете знайти відомості щодо їхньої фінансової діяльності.
Однак, щоб отримати більш повну та аналітичну інформацію, рекомендуємо скористатися сервісом YouControl. За допомогою цього інструменту ви не лише перевірите досьє компаній, а й отримаєте детальну аналітику. Зокрема, ви можете визначити зв'язок між компаніями та фізичними особами, оцінити ймовірність їхнього банкрутства та позицію компаній на ринку, як для українських, так і для зарубіжних компаній.