Штатний розклад — це один із перших документів у будь-якій організації, який необхідний для повноцінного функціонування системи управління персоналом. Але навіщо його писати? Деякі організації замість штатного розкладу використовують положення про персонал. Його не вимагає законодавство та воно не дає можливості підвищити ефективність підприємства. Наприклад, за наявності штатного розкладу з розробкою положення про склад персоналу можна обійтися одним штатним розкладом. В інших випадках документ має бути більш розгорнутим та докладним. Щоб полегшити справу складання штатного документа на підприємстві, найпростіше звернутися до спеціалізованих організацій, які створять його відповідно до ваших вимог та бажань. Зразок штатного розпису можна переглянути за посиланням: https://online.novaposhta.education/blog/novij-resurs1

_gTvbKsJA2u35uncsL4rhasCc79cuyvbjhiIL1uEsOkXlDyscbSQOAUImKB59dTMmi_B-kR0Q77C75MB_OqVlCr4WvWrV-XGKQfjAqSrUZNO6Dh-9XEYmFihT9H7U3bZEUOqu2tsYvgsttGRMf8X-yk

Що має бути у штатному розкладі?

В інтернеті легко знайти багато форм для заповнення штатного розкладу. Вони можуть відрізнятися за складом інформації, тому потрібно уважно підходити до заповнення та вносити саме необхідні дані.

Інформація, яку потрібно вказати у формі:

  • назви структурного підрозділу та посад;
  • кількість штатних посад;
  • посадові оклади;
  • фонд заробітної плати на місяць за посадовими окладами;
  • надбавки;
  • доплати.

XS9BJ9h6wSJjg5Nm_iD-ka3wkvS2A3KLSh8GUp3z653LL2N285xKEEbn6e0XG5MJMkspvBTD3Yrrf-nTtyoBH0f_8Zr7gGi0c_m382g4G_jhIkw7i1H3wVyoxBV1vyMj099lJwbIGBToAprQPq3cCFE

Посадовий оклад

Посадові оклади працівників повинні відповідати розмірам, встановленим нормативними актами відповідної сфери. Для кожної посади проставте розмір окладу за схемами окладів керівного чи виконавчого складу, спеціалістів та працівників установи.

Якщо для посади в штатному розкладі передбачено не цілу штатну одиницю, у графі «Посадовий оклад» вкажіть розмір посадового окладу.

Добавки та доплати

Добавки та доплати відносяться до додаткової заробітної плати. Їхній перелік та порядок встановлення обов'язково підкреслює колективний договір.

У штатному розкладі вказуйте доплати та надбавки, що мають постійний характер та передбачені колективним договором.

Підпишіть та затвердіть

Перш ніж затверджувати штатний розпис, погодьте його із профспілковим комітетом установи. Після цього штатний розпис установи підписують його керівник та керівник фінансового підрозділу або бухгалтерської служби. Оскільки штатний розпис підписують дві особи, то їх підписи розміщують один під одним відповідно до їхньої підпорядкованості.

Підписи та посвідчення

Якщо посадова особа, яка має підписувати штатний розпис, відсутня, то її підписує особа, яка виконує обов'язки відсутнього, або її заступник. У цьому випадку обов'язково вказують посаду та прізвище особи, яка підписала документ.

Внесення змін

Керівник протягом року має право своїм наказом вносити зміни до штатного розкладу, якщо:

  • змінили структуру установи (наприклад, утворили нові чи ліквідували існуючі структурні підрозділи);
  • змінили умови оплати праці (наприклад, розряд, розмір посадового окладу, доплат чи надбавок);
  • потрібно запровадити чи вивести певні посади (професії), змінити їх назви.

Законодавство не встановлює кількість та періодичність, з якою можна вносити зміни до штатного розкладу протягом року. Це залежить від характеру змін.

Затвердити штатний розпис у новій редакції керівник має, зокрема, якщо структуру установи суттєво перебудували чи законодавці змінили розміри посадових окладів. І це стосується всіх посад.