Машини з заводським ГБО – розумна альтернатива бензиновим і дизельним моделям, адже вони дозволяють економити на заправці та більш friendly до екології, враховуючи мінімальну кількість викидів в атмосферу. Крім того, газове обладнання відрізняється великим експлуатаційним ресурсом і здатне прослужити протягом 900 тисяч км пробігу.

Переваги автомобілів з заводським ГБО

Авто з газовим обладнанням, що було встановлене безпосередньо на заводі, мають довгий термін служби та гарантії якості від виробника. Моделі ГБО з технологією LPi (5 покоління) забезпечують економічність, адже конструкція виключає випаровування газу завдяки його потраплянню напряму в колектор. За спостереженнями багатьох автомеханіків, машини з ГБО рідше потребують заміни машинного мастила, порівняно з дизельними та бензиновими, бо відсоток шкідливих речовин у газі набагато менший, ніж у ДП та бензині.

Популярні моделі авто з заводським ГБО

Встановлення газового обладнання на етапі збірки автомобілів – популярне рішення у Південній Кореї. Такі машини мають високий попит не лише на внутрішньому ринку, а й активно експортуються в країни Європи, зокрема в Україну. Також автомобілі з ГБО почали випускати декілька китайських виробників.

Kia K5 LPI

Kia K5 LPI – економічний седан із вираженими практичними рисами. Це авто з Кореї, що має стандартну та покращену комплектацію.

Основні технічні характеристики:

  • об’єм двигуна – 2,0 л;
  • тип палива – вуглеводневий газ;
  • потужність силового агрегата – 151 к. с.;
  • витрати палива у змішаному циклі – 10,6 л.

Придбати Kia K5 LPI з Кореї можна на 50% дешевше, ніж на авторинку в Україні. Для прикладу, модель 2015 року коштує 7 000$ на корейському авторинку проти 14 400$ – на українському.

Hyundai Sonata (Газ)

Hyundai Sonata (Газ) – доступний за ціною седан, що випускається зі встановленим заводським ГБО. Машина чудово показує себе у місті та на заміських трасах, чим забезпечує комфорт кожної поїздки. Це підходящий варіант сімейного авто.

Основні технічні характеристики:

  • об’єм двигуна – 2,0 л;
  • тип палива – вуглеводневий газ;
  • потужність силового агрегата – 141 к. с.;
  • витрати палива у змішаному циклі – 9,6 л.

Відмінна риса Hyundai Sonata на газу – відсутність можливості заправлятися бензином, що варто враховувати при виборі авто.

Zotye T600

Zotye T600 – кросовер з цікавою зовнішністю та пристойною базовою комплектацією. Це надійне та стильне авто з Китаю із заводським газобалонним обладнанням.

  • Основні технічні характеристики:
  • об’єм двигуна – 1,5 або 2,0 л;
  • тип палива – пропан-бутан, бензин;
  • потужність силового агрегата – 162 або 190 к. с.;
  • витрати палива у міському циклі – 7,9 л.

Zotye T600 має максимальну швидкість 180 або 185 км/год (залежно від встановленого двигуна) та гарні показники динаміки, тому чудово показує себе під час маневрової їзди в міських умовах. Це гарний варіант сімейного авто, хоча комусь може не вистачити об’єму багажника, адже в стандартному положенні сидінь він становить 334 л.

Чому варто купити автомобіль з заводським ГБО

Авто з газобалонним обладнанням показують високу потужність, паливну економічність та часто мають більший обертовий момент порівняно з бензиновими аналогами. Їх двигуни не потребують частого та дорогого обслуговування при підвищеному ресурсі. Зменшення навантаження на поршневу групу забезпечує тиху та м’яку роботу мотора. Також варто зазначити відсутність проблеми «залиття» свічок і безвідмовний старт силового агрегата навіть при екстремально низьких температурах.