Організм людини є доволі слабким до впливу навколишнього середовища. Є захворювання, які є важкими для імунітету: такі патології здатні значно погіршити життя особи та прогресувати у хронічну форму. Завдяки сучасній медицині є можливість зменшення ризику запальних процесів. Якщо хворому цікаво, як зупинити розсіяний склероз, то варто не тільки спитати у лікаря дієві процедури, а й самостійно прочитати інформаційні статті щодо виникнення нових способів покращення симптоматики.

Чим захворювання небезпечне для людини?

Розсіяний склероз (РС) - це хронічне нейрологічне захворювання, яке впливає на центральну нервову систему. Воно характеризується запальними ураженнями мієлінових оболонок нервових волокон, що призводить до порушення передачі нервових сигналів.

Основна причина розсіяного склерозу залишається невідомою, але існує припущення, що це аутоімунне захворювання, коли власна імунна система нападає на мієлін та викликає запалення. РС може виникати в різному віці, але найчастіше діагностується в осіб від 20 до 40 років.

Симптоми розсіяного склерозу можуть бути різноманітними й варіюються у кожної людини по-різному. До них можуть належати втрата координації, слабкість та параліч, проблеми з балансом, втрата зору, пам'яті та концентрації, втома, депресія та інші порушення. Хронічний перебіг захворювання може призвести до значних функціональних обмежень і втрати якості життя пацієнта. Якщо у людини виникла підозра на розсіяний склероз, то варто звернутися до лікаря для проведення діагностики.

Небезпека розсіяного склерозу полягає в тому, що він є прогресуючою патологією, яке може призвести до інвалідності. Важливо вчасно діагностувати РС та розпочати відповідне лікування для зменшення запалення та запобігання прогресуванню захворювання.

Специфіка лікування стовбуровими клітинами

Використання стовбурових клітин в лікуванні РС має на меті замінити пошкоджені клітини мієліну (основної компоненти мієлінових оболонок), покращуючи передачу нервових сигналів та зупиняючи прогресування захворювання. Одним з підходів до лікування РС за допомогою стовбурових клітин є трансплантація ауто- або алогенних частин крові чи кісткового мозку. Вони можуть регенерувати пошкоджені мієлінові оболонки, сприяючи відновленню нервової тканини.

Якщо людина цікавиться тим, чи лікується розсіяний склероз, то зараз немає єдиного методу позбавлення від хвороби: існують виключно експериментальні способи, які можуть допомогти покращити симптоматику, або зовсім не показати позитивну динаміку.