Про футбол кажуть, що це гра для мільйонів і не дарма, бо це дійсно один з найпопулярніших видів спорту у світі. У нього грають люди будь-якого віку та статі, на подвір’ях і шкільних майданчиках. Але, справжньою монументальністю відрізняються сучасні футбольні стадіони для професіональних матчів.

У всьому світі, футбольна спільнота, змогла відчинити безліч унікальних споруд для професійних команд та їх шанувальників. На цих полях, в останні роки, відбулося багато відомих зустрічей, за якими спостерігав весь світ. Також, існують спеціальні додатки, де можна робити ставки на спорт, або грати в ігрові автомати від 1 гривні з мобильного, що наближає прихильників до захопливих розваг.

Шедеври спортивного зодчества були створені за допомогою сталі, сучасних будівельних матеріалів та нетривіальних технічних рішень. Трибуни у цих спорудах здатні розмістити від 20 до 90 тисяч вболівальників, а їхня оригінальність викликає захват. Тепер, ми подивимося на деякі стадіони ближче та дізнаємося про їхні відмінності від інших.

Кращі 4 стадіони за зовнішністю, технологічністю та екологічністю

У першу чергу, варто згадати про французький “Оранж Велодром”, який було збудовано ще у 1937 році, у Марселі (він є домашнім стадіоном команди “Олімпік”). До футболу, арена мала велодоріжки, але назва збереглася, навіть після тривалої реконструкції в 2014 році (після неї, трибуни стали вміщати понад 67 тисяч футбольних фанів). Також, найкрасивішими спорудами у світі футболу можна вважати:

  • “Альянц Арена”, що знаходиться за 70 км від Мюнхена та є домашнім полем клубу “Баварія”. Цю високотехнологічну споруду відчинили для великого загалу у 2005 році (містить трибуни під 75 000 людей). Відмінністю стадіону вважається його оригінальне освітлення - 2700 камер у вигляді ромбів, які мають шар етилфторетилену, світяться кольорами команд, які грають на стадіоні;
  • Бразильська “де Амазонія” була завершена у 2014 році, що завершило підготовку країни до Чемпіонату Світу. Хоча, ця арена й може вмістити не більш ніж 42 тисячі вболівальників, вона є самою екологічною на планеті. Тут є сонячні батареї, а також збирачі дощової води, яка йде на полив поля та суспільні потреби.

Ще одним відомим місцем є Пекінський комплекс “Пташине гніздо”. Мультифункціональна арена із незвичайною архітектурою була відчинена у 2008 році й здатна розмістити 80 000 шанувальників футболу. Цікаво, що спеціально для будівництва арени, була розроблена окрема марка сталі, яка не має зайвих домішок.

Про які арени складають легенди з приводу їхньої місткості

По-перше, якщо орієнтуватися на місткість стадіону, слід відзначити споруду “Солт-Лейк”. Вона побудована неподалік від Калькутти (Індія), та здатна вмістити 120 000 людей. Завдяки еліптичній формі, тут проводяться різні заходи крім футбольних матчів: спортивні змагання, музичні фестивалі тощо.

Другою супербудівлею є Іспанський “Камп Ноу”, що у Барселоні. Цей стадіон відомий не тільки гучними футбольними зустрічами “Барселони”, але й виступами видатних оперних співаків та, навіть, Папи-Римського. Трибуни барселонської арени здатні розташувати понад 99 тисяч людей.