Юридичні послуги набирають дедалі більшої популярності. У цій діяльності є два загальновідомих поняття: юрист і адвокат. Однак далеко не всі усвідомлюють наявність різниці між ними. Обираючи фахівця для вирішення завдання, важливо усвідомлювати, чия допомога буде більш ефективною в конкретній ситуації.
Спілка юристів https://advokat-narodu.com/lawyers/kramatorsk допоможе вам знайти спеціаліста по вашому питанню. Але для початку дізнаємось, хто такий адвокат і чим він відрізняється від юриста.
Хто такий Юрист?
Юрист — досить широке поняття, що застосовується до різних професій, так чи інакше пов'язаних з юридичною діяльністю. Юристом є людина, яка отримала будь-яку юридичну освіту. Це людина, яка розуміє і знає закони, а також усвідомлює, як вони застосовуються на практиці. Кожен представник цього виду діяльності повинен володіти високим рівнем професіоналізму. Для цього необхідно здобути юридичну освіту, закінчивши юридичний факультет ВНЗ.
Юрист може спеціалізуватися на цивільноправовій галузі, кримінальній, державно-правовій або міжнародній, тобто надавати юридичну домопогу по ним. Залежно від освіти, фахівець також може працювати адвокатом, прокурором, нотаріусом, прокурором або суддею, крім того, такі люди здатні займати фактично будь-які посади безлічі сфер підприємництва. Існує безліч спеціалізацій і напрямків діяльності i по цим питанням вы можете отримати допомогу на сторiнцi https://advokat-narodu.com/.
Хто такий Адвокат?
Для отримання права називатися адвокатом і виконувати відповідну роботу однієї юридичної освіти буде замало. Необхідно, виконання таких умов:
- наявність мінімум дворічного стажу роботи в галузі права;
- успішне складання кваліфікаційного іспиту;
- проходження спеціального стажування;
- присяга адвоката України.
Крім того, існують додаткові вимоги, що забороняють адвокатську діяльність певним особам. Законом визначаються обов'язки, обов'язкові до виконання:
- адвокат повинен додержуватися Присяги та правил адвокатської етики;
- зберігати адвокатську таємницю;
- постійно підвищувати рівень професіоналізму;
- діяти виключно в інтересах клієнта.
Особи, які не дотримуються правил, можуть позбутися ліцензії. Одночасно надаються ширші можливості для допомоги клієнту. Завдяки адвокатській таємниці можна бути впевненим у конфіденційності відносин між клієнтом і представником закону. У законі прописана заборона, в якій забороняється вимагати розкрити адвокатську таємницю адвокатом або колегами, які працюють у його офісі.
Право на адвокатський запит надає можливість збирати потрібну для конкретної справи інформацію з метою допомоги клієнту. Законом передбачена відповідальність за ігнорування адвокатського запиту, що гарантує успішні пошуки потрібного матеріалу. Захист у кримінальній справі може надати тільки адвокат. У разі підозри або звинувачення у здійсненні злочину, юридична допомога може надаватися тільки адвокатом.
Різниця між юристом і адвокатом
Адвокат — статус у межах професії юриста. Усі адвокати є юристами, але далеко не всі юристи є адвокатами. Є низка значущих відмінностей. Отримання адвокатської ліцензії вимагає додаткових витрат часу і зусиль.
Другою важливою відмінністю є питання працевлаштування. Юристи можуть виконувати різноманітну роботу. Адвокати виконують виключно адвокатську роботу.
Юристи не мають обов'язку підвищення кваліфікації, не пов'язані з адвокатською таємницею та не надають безоплатних послуг. Також не мають можливості подати запит у будь-яку організацію, навіть державну для отримання доступу до інформації. Така можливість може стати доступною, тільки в разі надсилання запиту до суду.
Діяльність кожного адвоката активно відстежується колегією адвокатів. У разі поганого виконання своїх обов'язків, клієнт може скласти скаргу на некомпетентного фахівця, після чого адвокату загрожує отримання догани або попередження, в особливих випадках він може позбутися адвокатського статусу. Такі претензії щодо юристів не принесуть результату, максимум можна повернути витрачені гроші.