Наш організм — доволі складний механізм. Для його нормального функціонування потрібні різні речовини, нестача яких може призвести до негативних наслідків. Одними з таких можна вважати амінокислоти. В людському організмі їх безліч, кожна виконує свою функцію.

Аргінін є однією з амінокислот, бере активну участь у синтезі білка. Він може самостійно синтезуватися в організмі чи потрапляти до нього з навколишнього середовища, зокрема з продуктів чи дієтичних добавок, як-от Бетаргін, який можна придбати в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Корисні властивості аргініну

Окрім участі у синтезі білків, що є будівельним матеріалом для організму, амінокислота має ще безліч корисних властивостей:

  • допомагає швидкому загоєнню ран;
  • підтримує нормальну роботу серцево-судинної системи;
  • покращує показники фертильності у чоловіків.

Окрім того, аргінін дуже корисний для гіпертоніків, адже сприяє зниженню показників систолічного та діастолічного тиску. Покращує засвоєння глюкози, тому вживається людьми, що хворіють на діабет другого типу.

Ознаки дефіциту аргініну

Денна норма для більшості дорослих людей складає близько 5-6 грамів. У спортсменів, дітей та людей похилого віку цифри можуть змінюватися. Аргінін може синтезуватися організмом чи отримуватись із зовнішніх джерел. Щоб поповнювати рівень цієї амінокислоти, слід вживати гарбузове насіння, м'ясо птиці, горіхи, горох, квасолю, сою, арахіс, кунжут, мигдаль.

При дефіциті організм починає швидше старіти, може виникати гіпертонія чи підвищуватися рівень глюкози в крові. Специфічних симптомів дефіциту не існує, проте людина може відчувати загальну слабкість, виснаження, втому, загальмованість. Люди з дефіцитом аргініну частіше хворіють на застуду та грип.

Щоб швидко відновити баланс, можна вживати якісні біодобавки, проте перед їх використанням краще порадитися з лікарем та вивчити інструкцію. Правильне дозування допоможе отримати користь. Аргінін здатний суттєво покращити якість життя, зарядити енергією, подолати втому та підвищити працездатність.