На жаль, далеко не всі жителі нашої країни мають доступ до централізованого гарячого водопостачання. Особливо це стосується будинків, розташованих далеко від міських комунікацій.

Але й у багатоповерхівках часто бувають відключення у зв'язку із проведенням профілактичних чи ремонтних робіт. Щоб не залежати від графіка подачі гарячої води, доцільніше встановити власний водонагрівач. Сучасні бойлери поділяються на кілька видів і теж мають ряд переваг/недоліків, на яких нам хотілося б зупинитись докладніше.

Відвідавши інтернет-магазин Фокстрот, ви можете бойлер купити дуже вигідно!

Види водонагрівачів

- Проточні. Простими словами, це компактний пристрій, який здійснює миттєве нагрівання води. Проточні водонагрівачі бувають газовими та електричними.

- Накопичувальні. Це теплоізольований бак з антикорозійним покриттям, в якому проводиться нагрівання води до заданої температури.

Далі ми говоритимемо про переваги і недоліки саме накопичувальних бойлерів, тому що проточники неможливо використовувати в момент відключення води або з маленьким натиском.

Переваги накопичувальних водонагрівачів

1. Забезпечення більшим обсягом води (якщо порівнювати з роботою проточника);

2. Можливість підключення бойлера відразу до кількох точок водозабору;

3. Коректна робота за будь-якого натиску води;

4. Підтримка температури протягом тривалого часу.

Завдяки високій ефективності теплоізолюючого шару накопичувального бака, вода остигає максимально повільно. Це дозволяє гріти бойлер раз на кілька днів і суттєво заощаджувати на електриці. Ще один плюс - це можливість вибирати обсяг бака, відштовхуючись від власних потреб. У середньому фахівці рекомендують брати бойлер з розрахунком мінімум 25 літрів на людину. Тобто для двох достатньо буде 50 літрів, а для сім'ї із чотирьох осіб — 100 літрів.

Чи є мінуси?

Мінуси є, і приховувати їх нема рації. По-перше, для нагрівання води знадобиться певна кількість часу. Тобто, увімкнувши проточник, можна купатися відразу, а от із бойлером доведеться трохи зачекати. По-друге, у разі малого споживання води витрачається зайва енергія підтримки температури. Також не можна не згадати про громіздкість бойлерів. Накопичувальний водонагрівач поміститься не в кожній ванній кімнаті, тому заздалегідь продумуйте, де він висітиме. Більше мінусів ми не знайшли.

При виборі моделі обов'язково визначтеся, для чого вам потрібен водонагрівач, плануєте його використовувати постійно або сезонно. З урахуванням кількості точок водорозбору та потреб розрахуйте обсяг води, що витрачається, та режим експлуатації приладу.