Людині для досягнення мети потрібна правильна мотивація. Можна записатися у зал на фітнес, скачати на гаджет додаток із дієтою чи навіть купити корисні продукти. Але схуднути чи покращити самопочуття це не допоможе. Потрібно рухатися далі: піти на тренування, переглянути раціон, приготувати низькокалорійні страви. Розповідаємо, як зробити більше, ніж один крок, на шляху до гарної фізичної та емоційної форми.
Щоб була мотивація, вірте в результат
Дуже важливо помічати позитивні зміни з першого кроку. Сьогодні вдалося поспати на годину довше — це добре для відновлення життєвої енергії. Отримали задоволення від споживання яблука замість фаст-фуду — похваліть себе. Витягли з підвалу чи гаража велосипед та відчули кайф від катання — не зупиняйтеся.
А ще — відстежуйте зміни. Навіть найменші. Наприклад, записуйте, від яких шкідливих продуктів відмовилися, або ж купіть фітнес-браслет та спостерігайте, чи більше почали рухатися, наскільки краще спати. До речі, такий гаджет також дає змогу поставити ціль, якої потрібно досягати щодня: певну кількість пройдених кроків, годин відпочинку тощо. Його правильний вибір та покупка в магазині Алло у Львові — гарний мотиватор і візуальне відображення успіхів, які даруватимуть задоволення від процесу.
Проте найважливіше — з самого початку розуміти, для чого ви все це робите. Бажаєте скинути кілька кілограмів, щоби купити омріяну сукню. Хочете сподобатися дівчині. Відчуваєте, що малорухливий спосіб життя виснажує та негативно впливає на самопочуття. В кожного свої причини, головне поставити ціль і дати слово її досягти.
3 перших кроки до покращення фізичного та емоційного здоров’я
Якщо в якусь мить вам здалося, що потрібні зміни, варто прислухатися до цього відчуття. Офісні працівники скаржаться на біль в спині та суглобах, водії — на зайву вагу, безробітні — на апатію, молоді батьки — на перевтому. Іноді достатньо додати в життя порцію корисних прогулянок, повноцінного сну та достатньої фізичної активності, щоб погляд на світ кардинально змінився. З чого почати:
- Щодня гуляти на свіжому повітрі. Пішки, на велосипеді, з дітьми на роликах — виберіть варіант, який подобається саме вам. Зовсім не обов’язково змушувати себе до ранкових пробіжок, якщо цього не хочеться. Результат буде тоді, коли ви робитимете не з примусу, а в задоволення.
- Дбати про якість сну. Гарна постіль, зручні матраци та подушки, продуманий режим — від цього залежить, чи відновлюватиметься організм вночі та з якими відчуттями ви прокидатиметеся вранці.
- Стежити за харчуванням. Зовсім не обов’язково в одну мить відмовитися від усього, що «шкідливо» та змусити себе їсти лише мегакорисні продукти. Робіть кроки поступово, підраховуйте калорійність та вибирайте страви, які наповнюватимуть вас силою, а не тягнутимуть до дивана. З часом організм сам зробить вибір на користь того, що для нього краще.
Любіть себе настільки, щоб дбати про своє самопочуття та гарні емоції. Тоді хороший відпочинок та здоровий спосіб життя стануть нормою.