Майже кожен батько та мати мріють про велику любов дитини до читання. Але, на превеликий жаль, більшість дітей не люблять цей процес взагалі. А іноді, навіть порівнюють його з примусом та покаранням. Звідси виникає питання, як викликати жагу до читання та повагу до книжок у малят?
Заходьте на сайт ranok.ua, обирайте найкращі твори для себе та дітей, проводьте час разом весело та з користю. Правильно підібрана книжка не лише послугує мотиватором для подальшого читання, а значно розширить кругозір, повідає безліч нових фактів та подарує неймовірні відчуття.
Читаємо із задоволенням
Діти дуже активні та люблять безперервно гратися, тому сидіти довгий час і читати в них не вистачає сили. Прививати бажання та любов до книжки необхідно акуратно та поступово. Ніколи не робіть це силою або погрозами. Для школярів читання є домашнім обов’язковим завданням, а додатковий примус з боку батьків створює негативне асоціативне враження. Звідси процес набуває статусу «необхідності» і на жаль ніяк не «розваги», розвивається ненависть до книжок та навіть погіршує сприйняття інформації. Е декілька кроків, що мотивують до читання:
- Цікава тема та захоплюючий сюжет – звертайте увагу на вподобання дитини та обирайте саме ті книжки, зміст яких співпадає з її інтересами. Не примушуйте читати те, що подобається лише Вам.
- Важлива відповідальність та домовленості - відведіть 20 хвилин на читання кожного дня. Щоб досягти регулярності створіть графік та відмічайте успіхи. Короткий час не на налякає дитину та не призведе до дискомфорту.
- Власний приклад – проводьте читальний час разом, покажіть як це може бути цікаво, весело та навчально.
- Постійна взаємодія з книгою – вигадуйте ігри, що пов’язані з книгою, читайте по ролях і в голос, вигадуйте нових персонажів та створюйте власні події у вже існуючому сюжеті.
- Мотивуючий інтерес – наприклад, коли дитина щось питає, зробіть вигляд, що не знаєте відповіді, але впевнені, що вона точно є в книзі. Підживлюйте інтерес до літератури, показуйте її різноманіття та дозвольте малечі обирати самостійно.
Дуже добре запровадити різноманітні способи читання – наприклад, казки українською дуже подобаються малюку, але йому важко це читати, є незрозумілі слова або навіть лякаючі події. Не забирайте книжку, а прочитайте її разом, причому Ваша роль припадатиме саме на ті «складні» моменти з поясненням значення та «залагодження» несприятливих для розуміння малюка подій.