Чому 12 тиждень вагітності є знаковим для майбутніх мам? По-перше, до цього моменту завершується 1 триместр вагітності – найуразливіший для плода; по-друге, в 11-12 тижнів проводиться перше генетичне УЗД, де виявляються вроджені аномалії. Коли УЗД пройдено, всі дослідження для постановки на облік в жіночу консультацію виконані, жінка може нарешті розслабитися і насолоджуватися цим чарівним періодом. Адже те, що відбувається у жінки всередині - диво, не менше!

Що відбувається з малюком на 12-му тижні?

У 12 тижнів малюк за розміром як лимон: довжина тільця 8-9 см, а вага близько 20 г.

У плода голова більша за тіло, за рахунок того, що у нього тільки з'являється гемоглобін, він виглядає напівпрозорим. Вушка ще тільки стають на звичне для них місце, вже видно губи, носик, очі заплющені.

На той час у плоду:

- функціонують смакові рецептори на язичку, він може пробувати і відчувати смак навколоплідних вод, а також ковтати їх.

- плід починає розрізняти звуки.

- вже сформовано серце, середня частота серцебиття 130-160 ударів за хвилину.

- починається легка перистальтика кишечника.

- зовнішні статеві органи перебувають ще на етапі розвитку, тому визначити стать дитини на такому терміні практично неможливо.

вже сформовані всі пальчики і починається формування кісток, малюк періодично смокче пальчик.

плід вже рухається, проте за рахунок його крихітної ваги жінка ці рухи ще не розрізняє

плацента ще продовжує своє формування.

Що відбувається з майбутньою мамою у 12 тижнів?

- Якихось радикальних змін в організмі жінки в цей період не відбувається, проте може зменшитися прояв токсикозу, поступово йде слабкість, сонливість, плаксивість, і жінка може нарешті радіти вагітності!

У вагітної жінки покращується настрій, знижується тривожність. Формується домінанта вагітності, жінка усвідомлює та приймає своє становище, «звикає до вагітності.

Матка збільшується у розмірах та виходить за межі малого тазу. Її можна промацати, тому що її дно розташоване вище лонного зчленування.

Живіт ще не практично непомітний.

Збільшуються груди, може зберігатися її підвищена чутливість із менших термінів.

Може посилюватись апетит.

Може виникати здуття кишечника, запори.

Періодично можуть бути болі, що тягнуть внизу живота. Якщо болі стають занадто вираженими і переймоподібними, з'являються кров'яні виділення, негайно зверніться до лікаря!

- Може з'являтися гіперпігментація білої лінії живота, сосків та ареоли.