Тригліцериди (ТГ) – джерело отримання енергії та основна форма її збереження в організмі. Молекули ТГ містять триатомний спирт гліцерол та залишки жирних кислот. При необхідності одержання енергії для різних процесів життєдіяльності, утилізація ТГ дає вдвічі більше калорій на 1 г маси, ніж амінокислоти та вуглеводи.
Де можна здати аналіз на тригліцериди ви можете, пройшовши за посиланням https://nikolab.com.ua/prices/!
ТГ надходять до організму з їжею, і навіть синтезуються клітинами кишечника, жирової тканини, печінки. У крові вони циркулюють над вільному вигляді, а пов'язані з білками і переносяться як макромолекулярних комплексів, переважно у складі ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПОНП) і хиломикронов. Жирова тканина (особливо при надмірному надходженні калорій та зниженні витрати енергії) депонує ТГ.
Бажаєте здати аналіз на імуноглобулін е? У такому разі вам варто звернутися за допомогою до лабораторії Ніколаб!
З якою метою визначають рівень тригліцеридів у крові
Тригліцериди є формою жирів сироватки крові. Тест використовують у складі ліпідного профілю для оцінки кардіориску, виявлення порушень ліпідного метаболізму.
Що може вплинути на результат тесту «Тригліцериди»
Нерідко підвищення рівня ТГ (хілез крові) є наслідком особливостей дієти.
Вторинна гіпертригліцеридемія може спостерігатися при ожирінні, зловживанні алкоголем, порушенні толерантності до глюкози, цукровому діабеті 2-го типу, хронічній хворобі нирок, патології печінки та інших захворюваннях і патологічних станах.
У поодиноких випадках збільшення рівня ТГ може бути наслідком спадкових порушень ліпідного обміну (у таких ситуаціях значення перевищують верхню межу референтних значень у десятки разів). Висока концентрація в крові ліпопротеїнів, що містять значну кількість ТГ, пов'язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Значне підвищення рівня ТГ (критичним вважають рівень >10 ммоль/л) може бути причиною розвитку панкреатиту.
Рівень ТГ крові протягом дня значно вагається. Після їди вміст ТГ у сироватці крові збільшується вже через 15-30 хв і повертається до вихідного рівня лише через 9-12 годин, тому визначення ТГ зазвичай рекомендують проводити строго натщесерце, зазвичай після нічного періоду голодування не менше 12 годин. Однак і минуще накопичення в крові залишкових ліпопротеїнів, багатих на ТГ, у період після прийому їжі також служить значним фактором атеросклерозу.