Діагностична гістероскопія відіграє важливу роль у профілактиці та діагностиці аномалій слизової оболонки матки, у тому числі передракових станів. Хірургічна гістероскопія в Києві у клініці CALM дає можливість взяти зразки для гістопатологічного дослідження, а також для деяких медичних процедур, таких як видалення спайок або міоми.
Що таке гістероскопія?
Діагностична гістероскопія, або ендоскопія матки - це гінекологічне обстеження, яке дозволяє лікарю ретельно оглянути порожнину матки. Оперативна гістероскопія дає можливість провести гінекологічне втручання та з’ясувати причину захворювання чи скарг пацієнта.
Внутрішню частину матки оглядають за допомогою спеціального інструменту - гістероскопа, який вводять через піхву, потім шийку матки в її порожнину. Важливо, що професійна консультація лікаря гінеколога в Києві обов’язкова до проведення зазначеної процедури.
Які показання до гістероскопії?
Гістероскопія широко використовується в гінекології, цей метод використовується в діагностиці та лікуванні:
- підозра на зміни в ендометрії - поліпи, рак, гіперплазія;
- аномальна вагінальна кровотеча у жінок репродуктивного віку;
- постменопаузальні кровотечі;
- підозрілі залишки після пологів або викидня в порожнині матки;
- підозра на дефекти матки;
- підозра на міому, розташовану поблизу порожнини матки;
- один із методів діагностики безпліддя ;
- необхідність верифікації результату патогістологічного дослідження;
- необхідність видалення стороннього тіла з порожнини матки;
- підозра на зміни в шийці матки.
Новітні апарати, що використовуються при гістероскопічному дослідженні, мають дуже малий діаметр. Процедура, проведена з діагностичною метою, не болісна, не залишає слідів, шрамів, ран і пошкоджень. Обстеження проводиться без анестезії. Діагностична гістероскопія відіграє дуже важливу роль у профілактиці та діагностиці аномалій порожнини матки.
При хірургічній гістероскопії у клініці CALM, при виявленні аномалій, які можна безпечно усунути під час процедури, гінеколог, залежно від можливостей закладу, приступає до висічення утворень за допомогою мікроінструментів, лазера або електрокоагуляції. Отриманий при гістероскопії матеріал відправляється на патогістологічне дослідження (під мікроскопом), результат якого доступний через кілька тижнів після процедури.