Сьогодні ми живемо в цифрову еру, де майже кожна людина проводить багато часу в інтернеті та відвідує велику кількість різних сайтів. При цьому, все більше користувачів задумуються про конфіденційність та безпечність своїх даних. Чим менше ризику сайт представляє для користувача, тим більше довіри компанія викликає в цілому. Для забезпечення безпечності використовується SSL. Це спеціальний протокол, який дозволяє шифрувати трафік.

Сайти, які користуються SSL мають візуальну відмінність від інших. Замість «HTTP» в веб-адресі прописано «HTTPS». Крім того, в адресному рядку також намальований зелений замочок, який вказує на те, що сайт безпечний. Якщо веб-адреса сайту починається з «HTTP» це означає, що він немає сертифіката.

Що являє собою SSL

Це маленькі файли з даними. За їх допомогою криптографічний ключ прив’язується до сайту. Спочатку їх потрібно встановити на сервер, а потім – активувати. Тільки після цього сайт почне працювати на протоколі https, а підключення до сервера стане безпечним. Це дуже важливо робити для всіх сайтів, куди потрапляє інформація про користувача, але це обов’язково потрібно зробити, коли на сайті вводяться дані платіжних карток. Зазвичай така послуга є платною, але можна отримати ssl сертифікат безкоштовно.

Що це дає сайтам

Сьогодні неможливо уявити надійний сайт, який би не мав такого сертифікату. За їх допомогою сайт захищає інформацію людей, які їм користуються. Крім цього, це не дає зловмисникам зробити підроблений сайт. Таким чином, наявність сертифікату викликає у користувачів більше довіри.

Слід також усвідомлювати, що пошукові системи з кожним роком становляться все більш жорсткішими до сайтів, які не захищені через SSL. Вони позначають такі сайти, як ненадійні. Це значить, що багато людей з самого початку не будуть хотіти переходити на такий сайт, що негативно вплине на кількість відвідувань, а значить і на обсяг продаж.

Наявність сертифікату показує користувачам, що ви турбуєтесь про їх безпеку. Оскільки доволі часто шахраї намагаються перехопити інформацію про користувачів та скористатися цими даними. Вони можуть цікавитися такими даними, як: логін та пароль, номер платіжної картки та пін-код, контактна інформація тощо. Це може бути дійсно небезпечно та стати причиною суттєвих матеріальних збитків для користувача.

Як веб-сайт отримує сертифікат SSL?

Отримати сертифікат доволі просто. Для цього не потрібно робити нічого особливого. Власник сайту повинен надіслати запит до центру сертифікації. Такі спеціалізовані центри по суті є третьою стороною, яка виступає у якості гаранта. Це завжди зовнішні організації, тому вони викликають більше довіри.

На всіх сертифікатах ЦС вказують свій особистий цифровий підпис, а також прив’язують до нього приватний ключ. Завдяки цьому у клієнтів є можливість перевірити його достовірність. В більшості випадків така послуга є платною.

Після того, як сертифікат отримано, слід його встановити на сервер та активувати. В більшості випадків за активацію відповідає компанія, яка надає послуги хостингу. Слід враховувати, що тільки після активації трафік буде зашифрованим та безпечним.

Попри те, що сайти можуть нормально працювати без таких сертифікатів, краще його все ж таки замовити. Так ви не тільки показуєте, що турбуєтесь про своїх потенційних клієнтів, але й забезпечуєте захист клієнтських даних. Перевірені та надійні сайти мають набагато кращу репутацію та зазвичай мають більший попит. Сьогодні питання безпечності з мережі являється одним з найбільш актуальним для багатьох людей.