Вагітність – це особливий етап у житті будь-якої жінки, який можна розділити на різні періоди, що відрізняються своїми особливостями. 12 тиждень вагітності має свої ознаки та характеристики. Це особливий період, коли плід набуває обрисів дитини. У нього навіть з'являються долоні та пальчики. Починається активний розвиток усіх внутрішніх систем та органів. У цей час починає формуватися кістяк, хрящова тканина замінюється кістковою.
Інші особливості розвитку малюка на 12 тижні вагітності
Є й інші чіткі особливості, що виражаються у цей період. Якщо говорити безпосередньо про розвиток дитини, то це:
• Поява крові;
• Серцебиття більше 100 ударів за хвилину, іноді близько 160 ударів за хвилину;
• Починає вироблятися жовч печінкою;
• Вилочкова залоза виробляє лімфоцити;
• Починають з'являтися перші гормони;
• У цей період дитина заковтує трохи навколоплідних вод, які виводяться з тіла малюка через сечовипускання;
• З'являються перші захисні волоски.
Цей період - оптимальний час для першого скринінгу, мета якого в тому, щоб переконатися, що малюк розвивається без відхилень. Наприклад, тим часом можна виявити ознаки синдрому Дауна та інших серйозних захворювань. Також лікар перевіряє й інші характеристики плода, переконуючись у правильності розвитку та формування організму.
Особливості в поведінці та відчуттях мами
Перша особлива ознака – це помітне зниження токсикозу, який зазвичай до 12-го тижня проходить повністю. Дитина дає матері особливий період, коли можна трохи розслабитись – живіт ще невеликий, а внутрішні зміни приходять у норму і не відчуваються різкими реакціями. Помітно збільшується тиск на сечовий міхур, приводячи до частих, а іноді й мимовільних сечовипускань.
Даний період характеризується тим, що мамі можна почати приймати знеболювальні, тому можна відвідати стоматолога та зайнятися лікуванням зубів, якщо є така потреба. Лікарі рекомендують щонайменше 1,5-2 години на день проводити на свіжому повітрі. Необхідно і правильно харчуватися, вживаючи достатню кількість фруктів, овочів та інших корисних продуктів.
Необхідно уважно стежити за будь-якими змінами у стані матері. Якщо з'являється різкий біль або виділення з піхви, якщо мучить дика слабкість або нудота, просто зверніться до лікаря. Можливо, це все через втому та брак сну, а можливо відбуваються серйозні зміни в стані дитини, і потрібно встигнути на них грамотно відреагувати. Тому не бійтеся зайвий раз потурбувати свого лікаря.