Сучасні охоронні системи допоможуть зробити будь-яке приміщення безпечним. Для цього необхідно правильно та старанно підійти до вибору компанії, типу, моделі та виду сигналізації. На перший погляд це складна та кропітка справа, але ми допоможемо з нею впоратися. Почнемо з типу керування систем:

1. Пультова.

В залежності від терміну дії, виду об’єкту та особливих побажань можна вибрати провідну чи безпровідну модель. Наприклад, охоронні системи ajax легко встановлюється та демонтується самотужки за хвилин 15. Варто лише слідкувати правилам в інструкції. Після виконання всіх маніпуляцій, Ваша будівля буде поставлена під охорону. Підключення до охоронної системи моніторингу відбувається дистанційно. Власнику миттєво будуть приходити повідомлення на мобільний телефон при виявленні порушень. Група швидкого реагування, при необхідності, прибуде протягом 3-5 хвилин.

2. Автономна.

Невелика, але важка коробка з платою та акумулятором вмикається та вимикається за допомогою натискання кнопки. Встановлюється абсолютно всюди, де в ній є потреба. Майже непомітна, але дуже ефективна у відлякуванні небажаних відвідувачів. Відразу, як спрацьовує датчик руху, вмикається гучна сирена, яка відлякує 97% небажаних відвідувачів. Вона не підключається до пульту централізованої охорони, тому реагують на неї власники майна, що встановили шумовий прибор.

3. GSM.

Система встановлюється, як на вулиці так і в приміщенні, яке необхідно охороняти. При небажаному втручанні, спрацьовує голосова сигналізація та термінове сповіщення на пульт відповідальної компанії. Сигнали вмикаються при порушенні цілісності об’єкту, відчинені вікон, дверей, а також, коли спрацьовують датчики руху при проникненні злочинців.

Який тип сигналізації краще бездротовий чи провідний?

Тут необхідно спиратися на деякі фактори, які притаманні тому чи іншому виду. Наприклад: бездротова система дуже проста в установці та не потребує багато часу при налаштуванні, дозволяє встановити додаткові датчики диму та температури, має естетично-привабливий та непомітний дизайн. До небажаних сторін відносять уповільнення та слабкість сигналу при розташуванні високих споруд, залежність від якості інтернету, високу вартість та необхідність заміни батареї.

Провідна – має відстань дії від датчиків до 500 м та працює навіть посеред багатоповерхових будинків. Мінусами є можливе пошкодження кабелів, залежність від електромережі та складність установки.

Поради фахівців

Купити охоронну систему, на сьогодні можна в будь-якому спеціалізованому магазині, але щоб налаштувати її на ефективну роботу необхідно:

  • Підключити до централізованого пульта охоронної компанії. Такий крок допоможе негайно прибути групі швидкого реагування та затримати злодія.
  • Придбати резервний акумулятор. Він дозволить стабільно працювати сигналізації при відключенні, навмисному вимкненні чи перебоях електроенергії.
  • Відрегулювати системи на випадок помилкового спрацьовування. Іноді надто чутливі прилади спрацьовують на рухи домашніх тварин чи навіть дію протягу. В такому випадку рекомендується встановити прилад додаткового імунітету. Що дозволяє бачити перешкоду яка важча 25 кг.
  • Перевірте кількість каналів для зв’язку. Загалом в охоронних системах виділяється 3 основних зв’язки – GSM, Wi-Fi та дротовий інтернет.  Використовувати один вид ненадійно, оскільки через порушення, сигнал може вчасно не надійти, при цьому, порушення роботи одночасно декількох варіантів мало ймовірне.

Для покращення використання систем можна встановити мобільний додаток, який допоможе слідкувати за станом  установки та тим, де спрацьовують датчики охоронних систем. Налаштуйте двостороннє мобільне оповіщення, тобто коли датчики відправляють звіт хабу. У разі зникнення сигналу централь надсилає смс власникові у додатку та охоронній компанії.

Наразі сучасні системи дозволяють відмінно виконувати охоронні функції споруди та створити з неї неприступну фортецю з миттєвими повідомленнями при будь-якому порушенні.