У теплу пору року балкони та лоджії стають продовженням житлового простору, тому їх, як і квартири, прикрашають квітами. Багато хто з нас розглядає ці приміщення як зони для відпочинку на відкритому повітрі, де можна скоротити вільний час з книгою або насолодитися сніданком. Однак, щоб мати таку можливість, рослини слід адаптувати до умов життя на вулиці. А для цього знадобляться балконні ящики. У них можна висаджувати не лише квіти, а й розсаду.

На якому боці краще ставити квіти

Перш ніж горщики для квітів на балкон купити, вирішіть, які саме рослини висаджуватимете в них. Вибір повинен залежати не тільки від ваших особистих уподобань, а й від того, на який бік балкон виходить. Облаштувати східний балкон простіше, тому що тут все відбувається разом із ритмом природи. Квіти прокидаються зі сходом сонця, черпають з нього енергію та відпочивають у тіні до пізнього вечора. Тому більшість рослин почуватимуться тут добре. Винятки становлять види, що потребують постійного сонячного світла і віддають перевагу тінистим місцям.

Тож ідеальними кандидатами для східного балкону будуть такі квіти, як петунія, герань, лобелія, вербена. Для них не важко купити горщики для квітів на балкон, так як ці види невибагливі. Також не забувайте про чагарники. Схід сонця полюблять олеандри, жимолость, троянди та чорниці. Якщо ви мрієте про маленький зелений сад або город з травами, вибирайте помідори, салат, базилік і зелену цибулю. Їм підійдуть звичайні балконні горщики для квітів довгастої форми.

Що посадити на балконах, що виходять на західну, південну та північну сторони

Для балконів, що виходять на інші сторони, підбирати рослини слід дуже уважно. Фахівці дають із цього приводу такі рекомендації:

  • Західний балкон. Вранці тут прохолодно та тіністо, а з полудня сонячно. Тому види, які ви саджаєте на західному балконі, повинні витримувати холод та спеку. До таких відносяться молочаї, піретруми, петунії, герані, клематіси, жимолість або японський хміль.
  • Південний балкон. Це – рай для сонцелюбних хворобливих видів, але сонце їх може висушити. Щоб запобігти цьому, вибирайте ящики для квітів на балкон лише яскравих відтінків, які не відштовхують ультрафіолет;
  • Північний балкон. Облаштувати його найскладніше. Досвідчені садівники рекомендують кілька перевірених видів, яким не страшна нестача сонця. Відмінним вибором для затіненого балкона стануть бегонії, капська лобелія, братки, дельфініуми, лаванда, валеріана, і крилатий тютюн.

Навесні на північному балконі чудово почуватимуться першоцвіти, для яких рекомендується купити балконні горщики для квітів. Крім того, варто вибирати чагарники та кучеряві рослини, а також трави, такі як коріандр, м'ята та любисток.

Які б ви не вибрали рослини, ящики для квітів на балкон стануть кращим рішенням, тому що вони більш місткі, ніж звичайні горщики, та й їхня форма сприяє оптимальному облаштуванню простору. Встановити ці предмети ви можете не лише всередині балкона чи лоджії, а й зовні. Виглядати вони будуть чудово в обох випадках.

Який ящик для рослин обрати

В асортименті спеціалізованих магазинів ви знайдете багато моделей. Багато хто переймається тим, що в процесі експлуатації ящики будуть падати на підлогу. Щоб уникнути такої неприємності, радимо ящики для квітів на балкон купити Київ із кріпленнями. Їх можна легко підвішувати на перекладину. Виконують ці вироби з різних матеріалів, але найбільш вдалим вважається пластик. Він надійний, легкий, міцний, а при цьому недорогий та зовні привабливий.

Ви також можете балконні ящики купити з функцією автополиву, що полегшує догляд за рослинами і дозволяє економити час.