Насоси для води поділяються на дві основні категорії: поверхневі та занурювальні. Вони відрізняються за конструкцією та принципом роботи, а також за технічними та робочими характеристиками. Способів водозабезпечення власного домоволодіння, якщо немає центрального водопроводу, також є два, а саме облаштування криниці або свердловини.
Від того, який варіант ви обрали для себе, і буде залежати те, який водяний насос у Чернівцях доведеться придбати. А його робочі характеристики залежатимуть від параметрів колодязя чи свердловини.
Чим відрізняється насос для колодязя та свердловини
Тут нам доведеться проаналізувати параметри одного та іншого. Колодязі зазвичай копаються на невелику глибину. Вона може досягати від 5 до 15 м, але бувають і набагато глибші. Це залежить від місцевості вашого проживання та глибини, на якій знаходяться грунтові води. Так от, якщо колодязь не глибокий, для викачування води з нього можна застосовувати поверхневий насос, оскільки саме цей тип обладнання підходить за характеристиками. Занурювальний також можна кинути за бажанням. Якщо ж глибина перевищує 12-15 м, скоріше всього, доведеться вибирати лише із занурювальних. Звичайно, можна спробувати знайти і поверхневий, але це буде важче.
Для свердловини підійде тільки занурювальний насос. Її глибина набагато більша, оскільки вода в неї надходитиме не з першого, а з другого шару води. Також пристрої цього типу мають серйозніші робочі параметри. Вони більш продуктивні та здатні підіймати воду на більшу висоту.
Між колодязем та свердловиною краще вибирати саме другий варіант, на що є конкретні причини:
- вода набагато чистіша та якісніша, в ній немає шкідливих домішок, що надходять з поверхні (різні хімічні елементи, нечистоти з каналізації, відходи з великих виробництв тощо);
- вона здатна продукувати значно більше води за той же час.
Недолік свердловини полягає в дороговизні її облаштування. Пробурити її буде дорожче, а також доведеться купувати додаткове обладнання.
Характеристики водяного насоса, які потрібно підбирати під колодязь/свердловину
Крім типу вам також потрібно враховувати такі параметри насоса:
- глибина занурення;
- продуктивність — кількість кубометрів води, яку він може перекачати за годину;
- висота напору — висота, на яку пристрій може підняти воду (враховується глибина свердловини/криниці, а також відстань до будинку, висота до точок водозабору);
- ступінь забруднення води — існують моделі для чистої і брудної.
Для підбору характеристик глибини занурення, продуктивності і висоти напору потрібно знати параметри свердловини або криниці. До них відноситься глибина, динамічний та статичний рівень води, а також дебіт або іншими словами — продуктивність. Детальніше ознайомитися з важливими характеристиками можна на сайті інтернет магазину Алло.
У всьому цьому потрібно розбиратися детально. В іншому випадку є великий ризик придбати не те, що потрібно. Тому, якщо ви не впевнені, що виберете правильно, краще довірте цю справу спеціалісту.