dOqzp1_OfG_src_BXYg-7U62taz691tSdc3ZUEyEQtjjedySe6qsbBrrcywg8bW3ZJimD4LO5vZF6W29IACWbojLaC5iR4hLhKBVGRC4M4RdXB09hxRPIZ-OHuMVM403j_XGnco_wWisy13nuw

В IT-сфері наразі знання англійської мови є обов’язковим. Не варто розраховувати на те, що вийде постійно користуватись перекладачами – доведеться постійно вставляти туди навіть великі тексти, це займе дуже багато часу. До того ж, подібні сервіси не можуть похвалитися великою точністю. Не допоможе навіть технічний словник та короткострокове запам’ятовування термінів, які мають відношення до галузі. Вивчення мови завжди є комплексним, послідовним процесом, воно потребує поступового ускладнення тем.

Якщо не знати розмовну технічну англійську, не вийде використовувати її так досконало, як це необхідно. Айтішники, які не володіють англійською, починають працювати в компаніях, що працюють на локальному ринку, де іноземна мова не потрібна в комунікації. Звісно, це вихід, але в міжнародних компаніях фахівці працюють з більш сучасними технологіями і отримують вищі зарплати. Кандидат, який не володіє IT англійською, навряд чи зможе претендувати на посаду в міжнародній компанії, де щодня потрібно комунікувати англійською з колегами і замовниками.  

Особливості вивчення англійської для IT

Перше, що слід робити, аби звикнути до іноземної мови – шукати відповіді на питання в Гугл англійською. Там можна знайти майже все, чого не знає початківець. Також допоможуть курси на кшталт english for it. Але для того, щоб пошукова система дала коректну відповідь, потрібно правильно гуглити. Для цього слід починати запитання з «How to…». Дуже зручним інструментом є Stack Overflow, це платформа, створена спеціально для фахівців у сфері айті.

Другий спосіб вивчення – читання спеціалізованої літератури англійською мовою. Так склалося, що саме вона є мовою ІТ світу, та всі професійні книги написані саме нею. Отже, усі методичні посібники, підручники, довідники для робітників у галузі IT створені саме англійською мовою. Не варто гуглити переклади, пошукова система може повернути неправильний та не професійний варіант.

Третій спосіб – спілкуватися англійською мовою на форумах, де знаходяться IT спеціалісти. Це саме той випадок, коли потрібна не лише професійна, а й розмовна мова, щоб розуміти співрозмовника та добре доносити свою думку. На форумах часто знаходиться велика частина ІТ спільноти, і досвідчені учасники готові допомагати допитливим новачкам, які шукають відповідей. Але тільки англійською мовою.

Також слід вивчати більше технічної документації, написаної англійською мовою. Це важливо, адже всі інструктажі до програмного забезпечення написані саме нею. Не завадить також відвідати спеціалізовані курси. Саме такі для майбутніх спеціалістів надає школа solid.com.ua.