Донорство яйцеклітин стає все популярнішим. Проте багато хто не розуміє у чому суть, як це все відбувається, які наслідки таке донорство має та кому варто довірити цю процедуру. Давайте розберемося разом.

Донація яйцеклітин: що це і хто може стати донором

Що ж таке донорство яйцеклітин? Це процес, у якому одна жінка добровільно надає свої яйцеклітини для іншої жінки, яка не може мати власних дітей через проблеми зі здоров’ям. Відбувається це наступним чином – здорова фізично жінка у дітородному віці в спеціалізованій клініці проходить процедуру обстеження та забору яйцеклітин.

Вона ніколи не зустрінеться з тою жінкою, якій дала клітини. Все це цілком конфіденційно та захищене законодавством. Донорство в Україні анонімне.

Стати донором яйцеклітин може не кожна жінка. Вона повинна відповідати певним критеріям та умовам:

  • бути віком від 19 до 30 років;

  • мати хоча б одну здорову дитину;

  • не мати генетичних чи спадкових захворювань або відхилень;

  • відсутність шкідливих звичок.

Кожна жінка, яка бажає стати донором, буде проходити комплекс глибоких обстежень фізичного та психологічного стану організму за рахунок клініки.

Скільки платять за донорство яйцеклітини

В залежності від медичного центру винагорода стартує від 20 тис.грн. Наприклад, в центрі сурогатного материнства «Артеміда» донору виплачується від 30 до 35 тис.грн.

Процес донації яйцеклітин складається з наступних етапів: жінка-донор заповнює анкету, підписує згоду на добровільну участь у програмі, що передбачає згоду на прийом спеціальних препаратів, які стимулюють ріст яйцеклітин. Проходить процедуру пункції яйцеклітин та в кінці отримує виплати матеріальної винагороди.

Медичне обстеження та інші витрати для донора, включаючи дорогу в клініку та назад, бере на себе медичний центр, з яким жінка оформляє договір. Участь у програмі займає до 3-х місяців.

Міфи про донорство яйцеклітин

В мережі шириться багато сумнівної інформації щодо донорства яйцеклітин. Нижче ми розглядаємо найбільш поширені міфи і спростовуємо їх.

Жінка-донор потім не може народити дитину. Це неправда. У здорової жінки до 35 років щомісячно “прокидається” певна кількість яйцеклітин. Лише одна з них доходить до стану, придатного до запліднення. Всі інші “помирають”. Процедура стимуляції дозволяє “доростити” одночасно декілька яйцеклітин, а не одну, для того, аби збільшити шанс на батьківство бездітним парам. Чим більше яйцеклітин, тим більші шанси на вагітність. Всі інші яйцеклітини, які знаходяться у яєчниках у “сплячому стані” ніяк не реагують на стимуляцію та залишаються у сплячому стані. Коли їх час прийде, вони “прокинуться”.

Якщо жінка брала участь у програмі донорства, вона більше не може стати донором. Це також міф. Жінка, як вже пройшла участь у програмі, може знову стати донором. Але є обмеження у кількості – за все життя можна стати донором лише 4 раза. Повторну участь у програмі можна брати, як тільки жінка буде готова - як правило вже через 2-3 цикли.

Донація погано відображається на здоров’ї. Насправді, це не так. Немає жодного доведеного випадку погіршення здоров’я донора внаслідок вилучення ооциту. Єдина умова – потрібно обрати ліцензований на процедури ЕКЗ центр з гарною репутацією та кваліфікованого лікаря, якому ви можете довіряти.

«Здавати» яйцеклітини можна щомісячно. Це міф. Як ми говорили вище, сама програма триває до 3 місяців, повторну участь у здачі ооцитів можна брати не раніше, ніж через 2-3 цикли. Загалом, за життя жінка може пройти до 6 програм.

Забір яйцеклітин – це страшно і боляче. Насправді це твердження не має підґрунтя. Забір яйцеклітин відбувається під загальним внутрішньовенних наркозом та триває 10-15 хвилин. Пункція проводиться під контролем УЗД. Ніяких хірургічних втручань та розрізів не відбувається.

Чому варто обрати «Артеміду»

Донорством яйцеклітин в Україні займається багато медичних центрі та клінік. Чому для цієї процедури варто обрати центр репродукції «Артеміда»?

Центр вирізняється такими перевагами:

  • гарантована анонімність та конфіденційність;

  • юридичний супровід та оформлення договору;

  • сучасне та новітнє обладнання;

  • своєчасні гарантовані виплати;

  • висока кваліфікація лікарів;

  • психологічний та медичний супровід та підтримка на кожному етапі програми;

  • успішний багаторічний досвід.

«Артеміда» турбується про кожного, хто переступає поріг центру. Турбота і щира увага до кожної жінки-донора чи безплідної пари. Ми завжди поруч та готові простягнути руку допомоги у будь-якій ситуації.