Важко уявити собі міську квартиру без сушарки для рушників. У більшості будинків, побудованих за часів СРСР, блискуча, звивиста труба у ванній кімнаті символізувала тепло, затишок та добробут. Але ніщо не триває вічно, стара рушникосушка може почати протікати.

Перш ніж купити водяну рушникосушку, ви вирішуєте, для чого вона призначена. Сушарки для рушників мають дві функції: обігрів ванної кімнати та сушіння рушників. Рушникосушки можуть використовуватися як основний або додатковий нагрівальний пристрій. Для запобігання утворенню конденсату та цвілі також встановлюються сушарки для рушників.

Висушити білизну та утеплити ванну можна за допомогою:

  • труб з підігрівом (водяної рушникосушки), 

  • за допомогою електрики (електроприладу),

  • комбінованої техніки (рідкий теплоносій з нагрівальним елементом).

Придивіться уважніше до стін у вашій ванній кімнаті, подивіться, наскільки там прохолодно та волого, і ви зрозумієте, як вибрати рушникосушку. Водна версія, що вийшла нещодавно, може бути встановлена замість старої. Тому перед тим, як зняти попередній пристрій, візьміть рулетку та виміряйте її. Зверніть увагу на з'єднання труб гарячої води. Також виміряйте відстань між вхідними та вихідними трубами, визначте їх діаметр. Нова рушникосушка може мати ті ж параметри підключення, це полегшить її установку.

Зараз доступні різні форми водяних сушарок для рушників. Дизайн вибираєте в каталогах в магазині або на ринку. Перевага пристрою, підключеного до радіатора: ви не платите за додаткове використання гарячої води.

Перш ніж вибрати рушникосушку, яка працює на воді, потрібно серйозно оцінити ситуацію: іноді централізоване постачання гарячої води часто закінчується з приходом весни. Ефективно ванну кімнату можна нагріти електричною сушаркою. Але не поспішайте купувати електричну рушникосушку. 

Деякі мешканці встановлюють радіатори у ванних кімнатах, ці пристрої невибагливі і гріють повітря швидше, ніж рушникосушки. В цьому випадку вам потрібно знайти вологозахищений вентилятор. Висока концентрація пари та води може спричинити коротке замикання та ураження електричним струмом. Тому ви можете встановити пристрій поза ванною кімнатою. Тоді тепле повітря буде проходити через гофровану втулку через отвір у стіні. Нагрівач повинен залежати від вимикача, за допомогою якого здійснюється нагрів у ванній кімнаті. Тоді він не вигорить і забезпечить тепле повітря лише в разі потреби.