Точне рільництво приносить переваги, що спонукає все ширше коло фермерів інвестувати в ці рішення. Сільськогосподарська техніка швидко розвивається і з’являються нові моделі машин, усе більш автоматизовані та поінформовані, що працюють на основі даних, зібраних у режимі реального часу, які ми починаємо зараховувати до сільського господарства 4.0.
Такі рішення характеризуються сучасними розкидачами добрив, які поширюють добриво на полі, на основі мапи змінного добрива з динамічною зміною робочої ширини. Сільськогосподарське водокористування і його можливості доступні тут: https://zemlerobstvo.trimble.com/rishennya/vodokorystuvannya/.
Компанії-виробники представляють нові можливості систем, які дають можливість обмінюватися між двома установками розкидачів мапою покриття поля добривом. Ця система гарантує, що в місці, де вже відбувся посів добрив, наступна машина відключить свої посівні секції. Передача даних між дисплеями здійснюється за допомогою сотового каналу. Це рішення можна застосовувати й у роботі на одному полі інших машин, наприклад обприскувачів.
Система автоматичного керування
Усе більшої популярності набувають трактори, оснащені системою автоматичного керування. Функції терміналу дають змогу зберігати всі дані роботи трактора разом із даними розкидача, призначаючи їм позиції GPS, автоматичне закриття розділів розкидача (і інших машин).
Технології спрощеного рільництва й посіву все частіше використовуються фермерами. У цьому відношенні також збільшується ринкова пропозиція виробників. Уже зараз виробниками представлені машини, що реалізують посів зернових трьома способами:
- прямий посів,
- стрічковий посів,
- посів у мульчу.
Системи паралельного керування — автоматичні та ручні системи
Найпростіші та недорогі допоміжні пристрої операторів сільськогосподарської техніки — це пристрої типу Light-bar і Parallel-tracking, до їх складу входять антена, яка приймає сигнал GPS, а також панель/дисплей. Оператор інформується про необхідність коригування траєкторії руху за допомогою світлодіодів або інформації, зазначеної на терміналі дисплея.
Пристрої дають змогу використовувати повну робочу ширину сільськогосподарської техніки та зменшують перекривання сусідніх проходів. Використання пристроїв типу Light-bar і Parallel-tracking — це обробка ґрунту, розкидання мінерального та органічного добрива.
Автоматичні системи AutoTrack складаються з антени, що приймає скоригований сигнал GPS, дисплея та електричного кермового колеса. Цікаво, що комплекти разом із кермовим колесом можна дуже швидко монтувати та використовувати їх на декількох машинах, тобто тракторах, комбайнах, обприскувачах. Системи автоматичного керування — це найдорожчі, але найуніверсальніші рішення, що дають змогу досягти максимальної точності з мінімальною втомою операторів машин.