Здавна у нашій країні головною культурою, що давала олію, був соняшник. Українці не знали про існування, наприклад, оливкового масла чи рапсової олії. Не можна сказати, що ситуація сьогодні суттєво змінилась, адже соняшникова олія впевнено займає лідируючі позиції у своєму сегменті харчової продукції. Окрім цього, насіння соняшника використовується і у інших галузях промисловості, починаючи від тваринництва і закінчуючи виробництвом побутової хімії.
Висновок з вищесказаного простий: вирощування соняшника – справа прибуткова і вигідна, тому що його насіння має величезний ринок збуту (і не лише на території нашої держави). Проте, щоб виростити дану культуру та отримати високі урожаї, потрібно добре постаратись та прикласти максимум зусиль. Адже соняшникові загрожують безліч негативних чинників, вкрай небезпечних для його розвитку: це і бур'яни, і вірусні та грибкові захворювання, і комахи-шкідники тощо. Що стосується небажаної рослинності, то з нею аграріям успішно допомагають боротись гербіциди для соняшника.
Ефективність гербіцидів для соняшника
Сучасний агрохімічний ринок пропонує коло препаратів, які знищують бур'яни у посівах даної культури. Вони можуть бути як суто індивідуальні (тобто призначені для захисту лише соняшника), так і універсальні (ті, що можна застосовувати для певного спектру культур). Крім того, гербіциди розрізняють за характером впливу, за способом дії, терміном захисту і т.д. Не варто забувати, що кожен гербіцид призначений для контролю бур'янів окремого виду (або декількох видів): дводольних, однорічних, злакових тощо.
Практика показує, що найбільш ефективними гербіцидами, що сприяють захистові соняшника, є ґрунтові хімічні засоби. Хоча, є декілька особливостей при їх використанні, від яких напряму залежить рівень їхньої ефективності:
- Абсорбційні властивості ґрунтів, на яких знаходяться посіви даної культури, та кількість забур'яненості, - це найперше, на що потрібно звернути увагу. Чим більше небажаної рослинності, тим вищою має бути норма використання гербіцидів.
- Необхідно, щоб земля не містила великих грудок, тому що в такому випадку гербіцидам буде важко потрапити за призначенням. Хімічні засоби поглинуться грудками, і на цьому їхня дія закінчиться.
Як обирати агрохімію для соняшника?
По-перше, необхідно керуватись тим, які надії покладаються на майбутній урожай. По-друге, на особливості вирощуваної рослини та тип ґрунту. По-третє, зважати на кліматично-погодні умови та вид бур'янів, що загрожує посівам. Звичайно, якщо у спеціалістів сільськогосподарського підприємства досвід використання гербіцидів невеликий, то краще звернутись за допомогою до кваліфікованих консультантів, які підберуть засіб для конкретної ситуації. Компанія «Украгроком» не лише реалізує високоякісні та надійні гербіциди для соняшника, а й надає таку допомогу вже більше 10 років.