Вибираючи смартфон, ми завжди звертаємо увагу на кількість мегапікселів камери. Прийнято вважати, що чим їх більше, тим якісніші будуть фото та відео. Також ми звертаємо увагу і на кількість об’єктивів, і якщо їх менше, ніж три, то до такого смартфону відносимося з підозрою і швидше всього його не купимо.

Здавалося б, у виборі немає нічого важкого. Але, якби це було так, то зараз кожен виробник оснащував би свої смартфони мінімум чотирма об’єктивами по кілька десятків мегапікселів на кожен. В принципі, більшість так і робить, та є випадки, які доводять зворотне.

Як ви зрозуміли, все не так просто. Якість фото і відео залежить від ряду факторів, які тісно пов’язані між собою. Багато людей не звертають на них увагу, зосереджуючись лише на двох вказаних вище характеристиках. Або просто не розуміють, що вся ця інформація означає, і не бажають в ній розібратися.

Які фактори впливають на якість фото і відео

Практично у всіх випадках демонстрація кількості мегапікселів камери виробниками є маркетинговим ходом. Він призводить до того, що ми несвідомо сприймаємо цю інформацію серйозно, упускаючи ряд більш важливих факторів. А потім довго думаємо, чому смартфон Айфон 11 зі своїми двома об’єктивами по 12 Мп фотографує краще, ніж ряд інших телефонів з камерами по 40, 50, 60 і більше Мп.

Перелік важливих характеристик, які варто враховувати, включає наступне:

  • Матриця і піксель. Про це можна написати окрему статтю на декілька сторінок, але ми цього робити не будемо. Якщо коротко, то кількість пікселів, які можна розмістити на матриці, прямо залежить від розміру того і іншого. Крім цього, роль грає структура пікселя. Наприклад, в Айфоні встановлена камера на 12 повноцінних мегапікселів. Водночас в якогось Андроїд-смартфона з технологією Quad Bayer — на 48 мегапікселів, але вже не повноцінних. В таких камерах кожні 4 пікселі об’єднані в одну групу, тому фактично такі камери також мають 12 повноцінних Мп.

Звичайно ж, це спрощене пояснення, але воно дає зрозуміти, що кількість пікселів — дуже поверхнева характеристика.

  • Розмір об'єктива. Тут все логічно і зрозуміло — чим більший модуль, тим більше в нього можливостей. Якщо матимете бажання, просто порівняйте камери флагманів і бюджетних смартфонів.

  • Діафрагма. Від її розміру залежить кількість світла, яке потрапляє в об’єктив. І, чим його більше, тим менше шумів буде в картинці. Формат відображення діаметру діафрагми наступний — f/ і число (наприклад, f/2.2). В цьому випадку, чим менше число, тим більше світла захоплює камера і, відповідно, тим краще.

  • Кількість об’єктивів. Кожен з них грає сою важливу роль в фіксації та опрацюванні картинки: захоплення об’єктів, наближення, фокусування та ін.

  • Стабілізація. Буває оптичною та цифровою. Завдяки їй ми отримуємо чіткі фото та рівні плавні відеоролики.

  • Алгоритми роботи. Якими б висококласними не були камери, вони нічого не варті без програмного забезпечення. Саме воно керує роботою заліза, обробкою зображення в реальному часі та постобробкою.

При виборі варто цікавитися усіма цими параметрами, вивчати опис смартфона, уточнювати те, що цікавить, у продавця. Якщо в інтернет-магазині ви не знайшли потрібних характеристик, варто заглянути на офіційний сайт виробника. А щоб ще краще зрозуміти, чи вартий конкретний смартфон уваги, рекомендуємо знайти та переглянути його відеоогляди на Youtube. І бажано на різних каналах, щоб сформувалася повноцінна картина