У житті майже кожного трапляється прекрасний день весілля з коханою людиною. Але, на жаль, іноді після такого світлого події, трапляється його сумне «продовження» - розлучення. Цей процес в Україні, як і в багатьох інших країнах, досить делікатне і таїть в собі масу нюансів.
Як розлучитися онлайн ви можете дізнатися, пройшовши за посланням https://razvod-online.com.ua/.
Якщо у вас трапилася така неприємна ситуація, потрібно правильно підготуватися до процедури і до всіх труднощів, які можуть виникнути. Тим більше, що недавно в Україні пройшла судова реформа.
У 2019 у зв'язку з судовою реформою, стало набагато менше суддів, тому кожне засідання переноситься на 2-3 місяці. Є кілька «сценаріїв» розлучення:
Перший - найпростіший і швидкий. Якщо у вас немає дітей і не виникають конфлікти з приводу паювання майна, то все максимально просто. Потрібно просто подати заяву в ГРАГС (ЗАГС раніше) і через місяць вас розведуть. Це найшвидший спосіб. При цьому він виходить трохи дорожче, адже сюди враховуються витрати на нотаріуса.
Другий - якщо у вас є діти. В такому випадку закон зобов'язує проводити процес розлучення через суд. Якщо у вас залишилися адекватні відносини з колишнім чоловіком або дружиною і ви вже вирішили, з ким залишиться дитина і як поділити спільно нажите, проблем виникнути не повинно. Тоді потрібно подати в суд заяву в окремому провадженні, щоб встановити факт того, що шлюб закінчено і прикласти до нього нотаріально завірений договір про визначення місця проживання дитини та участі другого з батьків у її вихованні. Там же стоїть і прописати суму аліментів. Майно розділити теж варто через договір. В такому випадку, в ідеалі, суд триває до 10 днів, але, як показує практика, зазвичай затягується на місяць.
Третій варіант - якщо у вас є діти, а під кінець шлюбу відносини значно зіпсувалися. Можливо, хтось із подружжя не згоден розлучається, знаходиться на непідконтрольною території або просто не хоче приїжджати на засідання суду з іншого міста. У такому випадку потрібно подати позов за місцезнаходженням відповідача. До нього потрібно докласти свідоцтво про шлюб, про народження дитини або дітей, копії паспорта позивача та інші документи по потребі. Але, якщо вирішується питання про аліменти, позовне провадження можна подавати за місцем проживання заявника.
До речі, при розірванні цивільного шлюбу розлучатися не потрібно, оскільки офіційно шлюбу, як такого, не було. Всі інші моменти, включаючи паювання майна і дітей, відбувається в такому ж порядку, як і при «традиційному» розлучення.